Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Jakub Pyżalski skazany. Ma zapłacić 140 tys. zł

Jakub Pyżalski ma zapłacić łącznie 140 tys. zł za obrażanie Petera Borovcanina i jego żony. To efekt dwóch prawomocnych wyroków - w sprawie cywilnej i karnej.
Dawid Borek
Dawid Borek
Jakub Pyżalski Newspix / Pawel Jaskolka / PressFocus / Na zdjęciu: Jakub Pyżalski

Wydarzenia, których dotyczyły procesy, miały miejsce 15 czerwca 2016. Warta Poznań i Garbarnia Kraków rozgrywały wtedy najważniejszy mecz w sezonie, którego stawką był awans do II ligi.

Kamerzysta Garbarni zarejestrował wówczas zachowanie Jakuba Pyżalskiego, który w niewybrednych słowach miał obrażać gracza drużyny z Krakowa Petara Borovicanina i jego żonę. Piłkarz, wspólnie z małżonką, wystąpili na drogę sądową (złożyli pozwy karny i cywilny) i zażądali od Pyżalskiego zapłaty 1,2 mln zł tytułem zadośćuczynienia za zniesławienie.

Jak opisuje "Głos Wielkopolski", w marcu 2018 roku Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie cywilnej (nakazano zapłatę 40 tys. zł Borovcaninowi i jego żonie oraz 20 tys. zł na rzecz fundacji Feminoteka), siedem miesięcy później rozstrzygnięto sprawę karną (grzywna w wysokości 40 tys. zł, nakaz zapłaty po 10 tys. zł na rzecz Borovcanina i jego żony, 20 tys. zł na rzecz fundacji Feminoteka).

Pyżalski odwołał się od obu wyroków. 

"Głos Wielkopolski" relacjonuje, że w czerwcu tego roku zapadł prawomocny wyrok w sprawie karnej, z kolei w ostatnich dniach poznański Sąd Apelacyjny wydał prawomocny wyrok w sprawie cywilnej. W pierwszym przypadku częściowo podtrzymano wcześniejsze orzeczenie (uchylono fragment, który nakazywał zapłatę po 10 tys. zł na rzecz obrażanego małżeństwa oraz 20 tys. zł na rzecz fundacji Feminoteka), w drugim natomiast podtrzymano je w całości.

Łącznie zatem Jakub Pyżalski ma zapłacić 140 tys. zł na rzecz Petera Borovcanina, jego żony oraz fundacji Feminoteka.

Zobacz też:
Jakub Pyżalski znów "w akcji". Wydał polecenie gry na zamkniętym boisku Warty Poznań
Izabella Łukomska-Pyżalska poza strukturami KS Warta Poznań. To definitywne rozstanie z klubem

ZOBACZ WIDEO: Mecz Śląsk - KGHM Zagłębie to reklama polskiej piłki. "Zatrudniliście trenerów z Czech i Słowacji, to macie hokej"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×