Policja zatrzymała dwóch pseudokibiców z Wejherowa. Przedstawiono im zarzuty

Są pierwsze zatrzymania po meczu Totolotek Pucharu Polski pomiędzy Gryfem Wejherowo i Lechią Gdańsk (2:3). Pseudokibice gospodarzy odpalili podczas spotkania rakietnice, a jedna z nich przeleciała tuż obok bramkarza Zlatana Alomerovicia.

Łukasz Witczyk
Moment, w którym wystrzelona z rakietnicy raca ląduje tuż obok Zlatana Alomerovicia Twitter / Moment, w którym wystrzelona z rakietnicy raca ląduje tuż obok Zlatana Alomerovicia
Jak poinformowała wejherowska komenda policji, funkcjonariusze ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy podczas meczu odpalili race na wejherowskim stadionie. 18 i 19-latek w środę zostali przez policjantów przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Podczas trwania pierwszej połowy meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski, kibice Gryfa odpalili race i rakietnice. Jedna z nich poleciała w kierunku bramkarza Zlatana Alomerovicia. Na szczęście nie trafiła w golkipera gdańskiego klubu. Mecz został na ponad 20 minut przerwany.

W związku z tym zdarzeniem, policjanci szczegółowo analizowali zgromadzone nagrania. Kryminalni zajmując się sprawą, ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy odpalili race na stadionie. Na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili dwóm sprawcom zarzuty dotyczące nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. Obaj mężczyźni przyznali się do stawianych zarzutów.

Sprawa teraz zostanie skierowana do sądu rejonowego, który zadecyduje o wymiarze kary. Za popełnione czyny grozi m.in. kara aresztu albo grzywny w wysokości nawet do 5 tys. zł. Obecnie policjanci nadal pracują nad tym, aby ustalić tożsamość kolejnych osób, które złamały prawo podczas spotkania w Wejherowie.

Do zabezpieczenia meczu pomiędzy Gryfem Wejherowo i Lechią Gdańsk skierowanych zostało kilkuset policjantów, a od początku spotkania na stadionie obecne było mobilne centrum monitoringu oraz dodatkowi funkcjonariuszy, którzy rejestrowali sytuację na stadionie.

Serie A. Napoli - Cagliari. Niskie noty Milika i Zielińskiego. "Daleki od akceptowalnej formy fizycznej"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!