Fortuna I liga: Radomiak ograł Stal Mielec. Piękny finisz Olimpii Grudziądz

Piłkarze Radomiaka, Stomilu Olsztyn oraz Olimpii Grudziądz wygrali sobotnie mecze w Fortuna I lidze. Beniaminek zwyciężył 3:2, choć jeszcze w 87. minucie przegrywał 0:2 w Tychach.

piłkarze Radomiaka Radom Newspix / Tomasz Browarczyk / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
Dariusz Marzec debiutował w roli trenera Stali Mielec w Radomiu, gdzie drużyna z Podkarpacia w tej dekadzie nie wygrała. Na podopiecznych Marca czekał lider niepokonany od ośmiu spotkań. Radomiak Radom nie zatrzymał się i ograł również nowych podopiecznych Marca. Zespół z województwa mazowieckiego zwyciężył 2:0 dzięki dubletowi Patryka Mikity. Przynajmniej do niedzieli Radomiak prowadzi na zapleczu PKO Ekstraklasy, a swoją przewagę nad Stalą powiększył z punktu do czterech "oczek".

Do konfrontacji klubów będących w górnej połowie tabeli doszło również w Olsztynie. W poprzednim sezonie dość nietypowo w meczach Stomilu z Podbeskidziem Bielsko-Biała triumfowali goście. Tym razem górą byli już gospodarze. Stomil zdobył komplet punktów, a jedynego gola w zakończonym wynikiem 1:0 spotkaniu strzelił Rafał Remisz w 82. minucie.

GKS Tychy był niepokonany przez siedem kolejek. W tym czasie zamienił strefę spadkową na okolicę miejsc premiowanych awansem. Był również do soboty jedynym klubem, który od początku sezonu tylko zwyciężał na własnym stadionie. Wszystkie passy przeciwnika przerwała Olimpia Grudziądz prowadzona przez Jacka Trzeciaka dobrze znanego na Górnym Śląsku. Beniaminek popisał się pięknym finiszem. Do 87. minuty przegrywał 0:2, ale zdążył odwrócić wynik na 3:2. Dwa gole strzelił tyszanom Omran Haydary, lider klasyfikacji strzelców, a kapitalny pościg podsumował Joao Criciuma.