Liga Mistrzów. Valencia - Ajax. Holendrzy rozbili Hiszpanów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Kai Foersterling / Na zdjęciu: Ajax Amsterdam
PAP/EPA / Kai Foersterling / Na zdjęciu: Ajax Amsterdam

Nie miał litości Ajax Amsterdam w meczu 2. kolejki LM. Holendrzy aż 3:0 pokonali w wyjazdowym spotkaniu Valencię. Było to drugie zwycięstwo Ajaxu w drugim meczu Ligi Mistrzów.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie miał litości Ajax dla kolejnego rywala w Lidze Mistrzów. W pierwszym meczu Holendrzy 3:0 pokonali Lille. W drugiej kolejce Ajax zdobył Valencię, nie pozostawiając gospodarzom żadnych złudzeń.

Goście już w 8. minucie objęli prowadzenie. Wówczas z prawej strony pola karnego z piłką znalazł się Hakim Ziyech. Niespodziewany strzał z tzw. dużego palca z okolic linii "szesnastki" zaskoczył Jaspera Cillessena. Futbolówka przelobowała golkipera z Holandii.

Hiszpanie do remisu mogli doprowadzić w 25. minucie. Sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Ajaxu i bez wahania wskazał na "wapno". Dani Parejo zmylił bramkarza, jednak mocny strzał poszybował ponad poprzeczką. Dziewięć minut później goście podwyższyli prowadzenie. Holendrzy rozmontowali obronę Valencii. Podanie niemal z linii końcowej otrzymał Donny van de Beek, który wyłożył piłkę Quincy Promesowi. Strzał do niemal pustej bramki był formalnością.

Gospodarze po dwóch ciosach Ajaxu i dodatkowo zmarnowanym rzucie karnym nie potrafili się podnieść. Dodatkowo zabrakło im szczęścia. W 39. minucie po dograniu z rzutu wolnego Rodrigo z sześciu metrów uderzył w słupek.

Po zmianie stron Valencia zaatakowała. W 47. minucie Hiszpanie mogli złapać kontakt bramkowy. Z ok. 17 metrów płasko uderzył Ferran Torres, w bramce świetnie zachował się Andre Onana. Dwadzieścia minut później było po meczu. Dusan Tadić prostopadle zagrał do van de Beeka, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

Prowadząc trzema golami Ajax nie pozwalał na wiele rywalom. Piłkarze Valencii przestali wierzyć w możliwość odrobienia strat.

Po dwóch kolejkach Ajax prowadzi w swojej grupie z kompletem punktów i budzącym szacunek bilansem bramkowym - 6:0.

Valencia CF - Ajax Amsterdam 0:3 (0:2) 0:1 - Hakim Ziyech 8' 0:2 - Quincy Promes 34' 0:3 - Danny van de Beek 67'

W 25. minucie Dani Parejo nie wykorzystał rzutu karnego (strzał ponad bramką).

Valencia CF: . Cillessen 2- Garay, Jaume Costa, Gabriel Paulista, Wass, Dani Parejo , Coquelin (70' Thierry Correira), Goncalo Guedes, Ferran Torres (76' Denis Czeryszew), Rodrigo, Gomez (57' Lee Kang-In).

Ajax Amsterdam: Onana - Blind, Tagliafico, Veltman, Alvarez, Martinez, Dest, Ziyech (85' Huntelaar), van de Beek, Tadić, Promes (81' Neres).

Żółte kartki: Costa, Lee Kang-in, Garay (Valencia) oraz Veltman, Tagliafico, Martinez, Onana, Promes, Blind (Ajax).

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy).

Ajax Amsterdam awansuje co najmniej do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?