Liga Europy. Arsenal - Standard Liege. Kanonada Kanonierów

W meczu 2. kolejki LE wysokie zwycięstwo odniósł Arsenal. Kanonierzy na własnym stadionie 4:0 pokonali Standard Liege. Była to druga wygrana Londyńczyków w drugim spotkaniu Ligi Europy.

Michał Piegza
Gabriel Martinelli PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Gabriel Martinelli
W 1. kolejce Ligi Europy obydwa zespoły wygrały swoje mecze. Faworytem potyczki w Londynie byli gospodarze. W meczu dość szybko było wszystko jasne. Kanonierzy od początku zaatakowali i w 13. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkował Kieran Tierney, a Gabriel Martinelli uderzeniem głową pokonał Vanję Milinkovicia-Savicia. Były bramkarz Lechii Gdańsk w tej sytuacji powinien zachować się dużo lepiej.

Trzy minuty później padł drugi gol w meczu. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się 18-latek. Brazylijczyk otrzymał piłkę osiem metrów przed bramką Belgów i uderzył w kierunku dalszego słupka. Golkiper nawet nie interweniował. Po kolejnych sześciu minutach było już po meczu. W zamieszaniu w "szesnastce" futbolówka spadła pod nogi Joe Willock, który nie dał szans na skuteczną interwencję Serbowi strzegącemu bramki gości. Prowadzać trzema golami gracze Arsenalu nie forsowali tempa meczu. Rywale niewiele potrafili zdziałać.

Po zmianie stron Kanonierzy szukali okazji do zdobycia kolejnych goli. Szansę zmarnował m.in. Martinelli. W 57. minucie do siatki trafił Dani Ceballos, który z bliska wbił piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony Martinellego.

Gracze Standardu Liege honor mogli uratować w 60. minucie. Strzał Paula-Jose Mpoku na rzut rożny zdołał wybić, niepewny w początkowej fazie meczu, Emiliano Martinez.

W końcowych minutach gospodarze nie forsowali tempa i pewnie dowieźli wygraną do końcowego gwizdka sędziego. Kanonierzy z kompletem punktów prowadzą w swojej grupie.

Arsenal FC - Standard Liege 4:0 (3:0)
1:0 - Gabriel Martinelli 13'
2:0 - Gabriel Martinelli 16'
3:0 - Joe Willock 22'
4:0 - Dani Ceballos 57'

Arsenal FC: Emiliano Martinez - Hector Bellerin, Shkodran Mustafi, Rob Holding, Kieran Tierney - Dani Ceballos, Lucas Torreira, Joe Willock (74' Matteo Guendouzi) - Ainsley Maitland-Niles (66' Nicolas Pepe), Gabriel Martinelli, Reiss Nelson (79' Pierre-Emerick Aubameyang).

Standard Liege: Vanja Milinković-Savić - Mergim Vojvoda, Zinho Vanheusden, Konstantinos Laifis, Nicolas Gavory - Paul-Jose Mpoku, Samuel Bastien, Gojko Cimirot, Aleksandar Boljević (84' Mehdi Carcela), Maxime Lestienne (79' Selim Amallah) - Renaud Emond (73' Felipe Avenatti).

Żółte kartki: Bellerin (Arsenal) oraz Mpoku, Vojvoda (Standard).