Fortuna I liga: Warta Poznań zatrzymana. Przełamania Zagłębia Sosnowiec i Odry Opole. Siedem goli w Niecieczy

Warta Poznań zremisowała bezbramkowo z Chrobrym Głogów i oddała Radomiakowi prowadzenie w pierwszoligowej tabeli. Wyczekiwane zwycięstwa odnieśli gracze Zagłębia Sosnowiec oraz Odry Opole. Bardzo atrakcyjne było spotkanie w Niecieczy.

piłkarze Zagłębia Sosnowiec Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Warta Poznań broniła pozycji lidera w Głogowie. Trenerem jej przeciwnika Chrobrego jest Ivan Djurdjević mocno związany z Wielkopolską. Były szkoleniowiec Lecha Poznań znalazł sposób na zatrzymanie Zielonych, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Warta straciła po nim prowadzenie w tabeli.

Zagłębie Sosnowiec czekało na zwycięstwo od 30 sierpnia. W następnych pięciu meczach zanotowało dwa remisy i poniosło trzy porażki. W sobotę Trójkolorowi zagrali z zespołem, który w tej dekadzie, tak jak oni, przemknął przez PKO Ekstraklasę jak meteor - Sandecję Nowy Sącz. Ekipa z Sosnowca wygrała 3:1, a aż trzy bramki padły w emocjonującej końcówce spotkania.

Chojniczanka Chojnice zmierzyła się z najgorszą w tabeli Odrę Opole, która przegrała pięć poprzednich meczów na wyjeździe. Także w tym spotkaniu doszło do przełamania. Dzięki skutecznej grze w pierwszej połowie autsajder wygrał 2:1 w Chojnicach. Odra zdobyła pierwszy komplet punktów po zmianie trenera Mariusza Rumaka na Piotra Plewnię.

Piotr Mandrysz poprowadził Bruk-Bet Termalicę Nieciecza w meczu z GKS-em Tychy, którego szkoleniowcem był przez dwa lata i z którym awansował na zaplecze PKO Ekstraklasy. Piłkarze od początku atakowali i stworzyli pasjonujące widowisko. Przed przerwą padło pięć goli i prowadził po tej części spotkania 3:2 GKS. Druga połowa należała do Pomarańczowych, którzy odwrócili rezultat atrakcyjnego meczu na 4:3. Dwa gole strzelił Jacek Kiełb, a tego decydującego Vladislavs Gutkovskis. Bruk-Bet wygrał drugi mecz z rzędu.

Donatas Vencevicius i Karol Salik byli tymczasowymi szkoleniowcami Wigier Suwałki w meczu z Radomiakiem Radom. W poniedziałek zastąpi ich Paweł Cretti. Pracy na pewno nie będzie mu brakować. Pojedynek z beniaminkiem zakończył się rezultatem 1:4. Dwa gole strzelił dobrze dysponowany Leandro. Radomiak jest samodzielnym liderem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała to jedna z czterech niepokonanych na własnym stadionie drużyn. 13 zdobytych punktów to dobry wynik, a mógł być jeszcze lepszy, ponieważ w spotkaniu z GKS-em Tychy podopieczni Krzysztofa Brede stracili dwubramkowe prowadzenie. W sobotę Podbeskidzie, tak jak Radomiak, strzeliło cztery gole i pokonało GKS Bełchatów. Worek z bramkami rozwiązał Marko Roginić, a trzeba było na to poczekać 54 minuty.