Sparingi. Serbia - Paragwaj. Drużyna z Bałkanów wygrała rzutem na taśmę

W meczu towarzyskim Serbii z Paragwajem padł tylko jeden gol. Aleksandar Mitrović strzelił na 1:0 w 90. minucie, gdy drużyna z Ameryki Południowej grała w osłabieniu.

Aleksandar Mitrović Getty Images / Erwin Spek / Na zdjęciu: Aleksandar Mitrović
Serbia poprawia zły bilans w konfrontacjach z reprezentacjami z Ameryki Południowej. Po czwartkowej wygranej to trzy zwycięstwa, jeden remis i pięć porażek.

Pierwsza połowa była wyrównana. Serbia miała przewagę w posiadaniu piłki, ale więcej strzałów oddali goście z Ameryki Południowej. W tych celnych było 2:2. W 53. minucie Miguel Almiron dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Od tego momentu jedenastu piłkarzy z Bałkanów napierało na dziesięciu gości. Przewagę liczebną udokumentował golem na 1:0 Aleksandar Mitrović dopiero w 90. minucie.

Do 66. minuty na lewej obronie Serbii grał Filip Mladenović z Lechii Gdańsk.

Od czasu zakończenia eliminacji do mistrzostw świata w strefie CONMEBOL w październiku 2017 roku reprezentacja Paragwaju odniosła tylko dwa zwycięstwa z Gwatemalą i Jordanią. Guarani rozegrali pierwszy mecz z europejskim przeciwnikiem od czasu przegranej 0:5 z Francją w czerwcu 2017 roku.

W poniedziałek Serbia wróci do rywalizacji w eliminacjach Euro 2020. Jej przeciwnikiem będzie Litwa. Paragwaj w niedzielę zagra towarzysko ze Słowakami.

Serbia - Paragwaj 1:0 (0:0)
1:0 - Aleksandar Mitrović 90'

Serbia: Predrag Rajković (89' Emil Rockov) - Nemanja Miletić (46' Marko Gobeljić), Stefan Mitrović, Aleksandar Kolarov (67' Nemanja Milunović), Filip Mladenović (66' Milan Rodić) - Luka Milivojević (46' Sasa Lukić), Nemanja Maksimović (66' Nemanja Gudelj) - Nemanja Radonjić, Adem Ljajić, Mijat Gacinović, Aleksandar Mitrović

Paragwaj: Roberto Fernandez - Robert Rojas, Gustavo Gomez, Junior Alonso, Blas Riveros - Cristhian Paredes (59' Espinoza), Jorge Morel, Mathias Villasanti - Miguel Almiron - Derlis Gonzalez (84' Richard Sanchez), Antonio Sanabria (71' Dario Lezcano)

Żółte kartki: Maksimović, Gacinović (Serbia) oraz Almiron, Gomez, Villasanti, Gonzalez, Alonso (Paragwaj)

Czerwona kartka: Miguel Almiron (Paragwaj) /53' - za drugą żółtą/

Sędzia: Nejc Kajtazović (Słowenia)

Czy reprezentacja Serbii wygra kolejny mecz z Litwą?