Eliminacje Euro 2020: fantastyczny debiut Zdenka Ondraska w kadrze Czech

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Zdenek Ondrasek i reprezentanci Czech cieszący się ze strzelonego gola

Kto powiedział, że z polskiej Ekstraklasy nie można się wybić? Zdenek Ondrasek, który zagrał swój pierwszy mecz w reprezentacji Czech i strzelił decydującą bramkę na 2:1, to były zawodnik Wisły Kraków.

To był debiut marzenie!

Były zawodnik Wisły Kraków pojawił się na boisku w 65. minucie przy stanie 1:1. Zmienił Patrika Schicka. Na pierwszą okazję Zdenek Ondrasek czekał jednak aż do 84. minuty, gdy wyszedł do dośrodkowania jednego z kolegów, ale nie udało mu się pokonać Jordana Pickforda.

Co się odwlecze...chwilę później Ondrasek wykorzystał podanie Lukasa Masopusta i strzelił gola na 2:1 z około 11 metrów, precyzyjnym mocnym strzałem.

Piłkarz nie tylko strzelił bramkę, ale i zagrał solidne spotkanie. Dzięki trafieniu byłego zawodnika Wisły Czesi zrewanżowali się Anglikom. W pierwszym meczu ulegli im 0:5. Obecnie zajmują 2. miejsce w grupie, mają tyle samo punktów co piłkarze z Wysp Brytyjskich (12), ale rozegrany mecz więcej.

Ondrasek zadebiutował w kadrze narodowej jako zawodnik 30-letni, wcześniej miał tylko kilka meczów w młodzieżówce. Można powiedzieć, że sukces zawdzięcza i grze w naszej PKO Ekstraklasie. To właśnie dzięki występom w ekipie z Krakowa wybił się i przeszedł do ligi Major League Soccer, do klubu FC Dallas.

ZOBACZ: Boniek: Narzekanie odbija się na zespole

Przypomnijmy, że w sezonie 2018-19 w rundzie jesiennej strzelił dla Wisły 11 goli w 19 meczach i zimą przeniósł się za ocean. W barwach klubu z Dallas zdobył w tym roku 7 bramek w 17 meczach.

ZOBACZ: Pechowy remis młodzieżówki z Rosją

Czy Zdenek Ondrasek zostanie na stałe w kadrze Czech?