Eliminacje ME U-17. Polska - Liechtenstein: 11 bramek i awans Biało-Czerwonych! Pięciopak Szymona Włodarczyka

W drugim meczu I rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy U-17 Polska rozgromiła Liechtenstein 11:0 i zapewniła sobie awans do kolejnej fazy kwalifikacji. W sobotnim spotkaniu aż pięć bramek zdobył Szymon Włodarczyk.

Maciej Kmita
Marcin Dorna East News / Andrzej Iwanczuk/Reporter / Na zdjęciu: Marcin Dorna
16-letni napastnik Legii Warszawa pierwszego gola strzelił już w 2. minucie gry, rozwiązując worek z bramkami. Kwadrans później miał już na koncie hat-trick, a w 43. minucie skompletował pięciopak.

Polska do przerwy prowadziła już 9:0, a poza Szymonem Włodarczykiem do bramki Liechtensteinu trafiali jego klubowy kolega Ariel Mosór, Kacper Kozłowski z Pogoni Szczecin i Patryk Kusztal z Zagłębia Lubin.

W drugiej połowie rywali dobił Dominik Wasilewski z Borussii Dortmund, który w przerwie zastąpił Włodarczyka.

Bohater sobotniego meczu jest synem byłego znakomitego napastnika Ruchu Chorzów, Śląska Wrocław czy Legii Warszawa - Piotra Włodarczyka. Potomek "Nędzy" jest wychowankiem SEMP Ursynów Warszawa, a od 2017 roku jest zawodnikiem Legii. Latem sięgnął z Wojskowymi po mistrzostwo Polski juniorów młodszych.

W pierwszym spotkaniu rozgrywanego w Inowrocławiu i Toruniu turnieju eliminacyjnego podopieczni Marcina Dorny pokonali Macedonię Północną (3:2), a okazałe zwycięstwo z Liechtensteinem zapewniło im awans do kolejnej rundy kwalifikacji, która odbędzie się w marcu przyszłego roku.

W ostatnim meczu I rundy eliminacji Biało-Czerwoni zagrają z Belgią (15.10), która także jest już pewna udziału w następnej rundzie.

Polska U-17 - Liechtenstein U-17 11:0 (9:0)
1:0 - Włodarczyk 2'
2:0 - Włodarczyk 6'
3:0 - Włodarczyk 17'
4:0 - Mosór 21'
5:0 - Kusztal 28'
6:0 - Kozłowski 33'
7:0 - Włodarczyk 40'