Fortuna I liga: Zagłębie Sosnowiec dostało lanie. Chrobry Głogów coraz bliżej bezpiecznych lokat

Chrobry Głogów jest coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej. Podopieczni Ivana Djurdjevicia ponownie nie stracili gola i wygrali 3:0 z Zagłębiem Sosnowiec.

piłkarze Chrobrego Głogów Newspix / P.Dziurman / Na zdjęciu: piłkarze Chrobrego Głogów
Biorąc pod uwagę tylko mecze rozegrane w październiku oba kluby były czołowymi pierwszoligowcami. Chrobry zdobył cztery punkty w dwóch poprzednich kolejkach, a Zagłębie Sosnowiec przyjechało do Głogowa po dwóch zwycięstwach. Za ciosem poszła drużyna z Dolnego Śląska, która złapała oddech pod wodzą Ivana Djurdjevicia i coraz realniejsze jest, że zakończy rundę jesienną ponad strefą spadkową. Do bezpiecznych lokat traci jeszcze punkt.

Coraz ważniejsze dla Chrobrego wydaje się pozyskanie Adriana Benedyczaka w ostatnim dniu okienka transferowego. Napastnik wypożyczony z Pogoni Szczecin otworzył wynik meczu z Zagłębiem w 14. minucie. Drugiego gola strzelił Oliver Praznovsky z rzutu karnego w 40. minucie. Ostatnia bramka została zdobyta w doliczonym czasie. Cios na 3:0 zadał zmiennik Damian Kowalczyk, kiedy goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Jakuba Siniora.

Kolejnym wartym zauważenia faktem jest uszczelnienie obrony Chrobrego, który już w weekend przestał być najgorszej broniącym zespołem ligi. Podopieczni Ivana Djurdjevicia nie stracili gola w trzech ostatnich meczach, a ściśle od 272 minut. W środę głogowianie zatrzymali Szymona Pawłowskiego i spółkę, którzy kilka dni wcześniej strzelili trzy gole liderowi Warcie Poznań.

Trójkolorowi przegrali pierwszy raz po zmianie trenera Radosława Mroczkowskiego na Dariusza Dudka.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0)
1:0 - Adrian Benedyczak 14'
2:0 - Oliver Praznovsky (k.) 40'
3:0 - Damian Kowalczyk 90'

Chrobry: Jakub Szromnik - Przemysław Stolc, Michał Michalec, Oliver Praznovsky, Jarosław Ratajczak - Marcel Ziemann, Szymon Drewniak, Robert Mandrysz, Miłosz Kozak (74' Damian Piotrowski) - Adrian Benedyczak (84' Krzysztof Kubica), Mikołaj Lebedyński (80' Damian Kowalczyk).

Zagłębie: Matko Perdijić - Tomasz Nawotka, Kacper Radkowski (46' Płamen Kraczunow), Piotr Polczak, Rafał Grzelak - Stanisław Biłenkyj (46' Patryk Mularczyk), Jakub Sinior, Tomasz Hołota, Patryk Małecki - Szymon Pawłowski - Fabian Piasecki.

Żółta kartka: Sinior (Zagłębie).

Czerwona kartka: Jakub Sinior (Zagłębie) /68' - za drugą żółtą/.