Fortuna I liga: Warta Poznań znów za Radomiakiem. GKS 1962 Jastrzębie obronił twierdzę, pościg Zagłębia Sosnowiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Aleksandra Krzeminska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
Getty Images / Aleksandra Krzeminska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom

Jak co kolejkę zmienił się lider Fortuna I ligi. Radomiak wyprzedził Wartę Poznań. GKS 1962 Jastrzębie obronił twierdzę, a Zagłębie Sosnowiec przez prawie całe spotkanie goniło Chojniczankę.

Warta Poznań nacieszyła się odzyskaniem pozycji lidera od wtorku do soboty. W weekend potwierdziło się, że podbicie Tychów jest trudniejszym zadaniem niż zdobycie Niepołomic. Zieloni zremisowali 1:1 z GKS-em. Przegrywali, ale zaledwie przez 10 minut. Podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza dopadł Michał Jakóbowski.

W tabeli prowadzi ponownie Radomiak. Beniaminek zmierzył się z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, który przyjechał do Radomia po czterech kolejkach bez porażki. Z kolei podopieczni Dariusza Banasika nie zgarnęli kompletu punktów w dwóch poprzednich występach. W tym spotkaniu padł jeden gol. Wygraną 1:0 zapewnił gospodarzom Rafał Makowski w 53. minucie. Bruk-Bet kończył mecz w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Vlastimir Jovanović.

GKS 1962 Jastrzębie to jedna z dwóch drużyn niepokonanych w tym sezonie na własnym stadionie. Ta druga to Miedź Legnica. Do Jastrzębia-Zdroju przyjechała Olimpia Grudziądz prowadzona przez dobrze znanego na Górnym Śląsku trenera Jacka Trzeciaka. Jastrzębianie bez problemu obronili swoją twierdzę przed beniaminkiem. Do wyniku 2:0 doprowadzili Bartosz Jaroszek i Damian Tront.

Zagłębie Sosnowiec poniosło w środę pierwszą porażkę po zmianie trenera Radosława Mroczkowskiego na Dariusza Dudka 0:3 z Chrobrym Głogów. Tym razem podjęło Chojniczankę, ponownie straciło trzy gole, ale przynajmniej zareagowało. Trójkolorowi prawie przez całe spotkanie gonili przeciwnika. Przegrywali 0:1, 1:2, 2:3 aż w 78. minucie Szymon Pawłowski wykorzystał rzut karny i ustalił wynik na 3:3. Dudek już w przerwie wykorzystał limit zmian, a ryzyko opłaciło się.

15. kolejka Fortuna I ligi:

GKS Tychy - Warta Poznań 1:1 (0:0) 1:0 - Maciej Mańka 56' 1:1 - Michał Jakóbowski 66'

Radomiak Radom - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0) 1:0 - Rafał Makowski 53'

GKS 1962 Jastrzębie - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0) 1:0 - Bartosz Jaroszek 20' 2:0 - Damian Tront (k.) 55'

Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 3:3 (1:2) 0:1 - Mateusz Kuzimski 6' 1:1 - Fabian Piasecki 12' 1:2 - Mateusz Kuzimski (k.) 27' 2:2 - Mateusz Szwed 54' 2:3 - Seweryn Michalski 59' 3:3 - Szymon Pawłowski (k.) 78'

Czy Radomiak będzie liderem po rundzie jesiennej Fortuna I ligi?