Złoty Puchar CONCACAF: Podsumowanie meczów grupy A

Za nami pierwsze mecze w ramach Złotego Pucharu CONCACAF. Na początek rozegrane zostały spotkania w grupie A i nie obyło się bez niespodzianki, bowiem Kostaryka dość niespodziewanie uległa Salwadorowi. W drugim starciu Kanada nie bez problemów, ale ostatecznie pokonała Jamajkę.

Salwador objął prowadzenie w pojedynku z Kostaryką już w 20. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się świetnie dysponowany tego dnia Romero. Dopiero w 65. stan rywalizacji został wyrównany, a wówczas trafił Granados. W 86. wynik pojedynku na 2:1 dla Salwadoru ustalił wspomniany już Romero i tym samym dał swojej ekipie nieoczekiwane zwycięstwo.

Kanada miała sporo problemów w konfrontacji z Jamajką, ale ostatecznie zdobyła cenne trzy punkty. Zwycięstwo gospodarzom dało trafienie z 75. minuty Gerby.

Turniej jest rozgrywany w Stanach Zjednoczonych, a właśnie reprezentacja USA broni trofeum. Dwie najlepsze drużyny z każdej z trzech grup awansują do ćwierćfinału, a ponadto na etapie 1/4 zobaczymy dwie reprezentacje z trzecich miejsc.

Kostaryka - Salwador 1:2 (0:1)

0:1 - Romero 20'

1:1 - Granados 65'

1:2 - Romero 86'

Kanada - Jamajka 1:0 (0:0)

1:0 - Gerba 75'