Serie A. Stefano Pioli: Leao z Piątkiem? Za wcześnie

Trener Milanu Stefano Pioli przyznał po meczu ze SPAL (1:0), że rozważa grę dwoma napastnikami, czyli Krzysztofem Piątkiem i Rafaelem Leao, jednak jego zdaniem jest na to za wcześnie.

Tomasz Skrzypczyński
Krzysztof Piątek (ś) Newspix / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (ś)
W czwartek AC Milan wreszcie zdobył trzy punkty, jednak styl gry drużyny w spotkaniu ze SPAL (1:0) znów pozostawiał wiele do życzenia. Gospodarze mieli ogromne problemy ze stwarzaniem sytuacji i uratował ich celny strzał Suso z rzutu wolnego.

90 minut na środku ataku Rossonerich rozegrał Krzysztof Piątek, jednak nie doczekał się dobrych podań od swoich partnerów. Pojawia się coraz więcej głosów, że Stefano Pioli powinien spróbować gry dwójką napastników i dołączyć do Polaka Rafaela Leao.

Po spotkaniu ze SPAL trener Milanu wypowiedział się na ten temat.

Niskie noty Piątka po meczu ze SPAL, czytaj więcej--->>>

- Biorę to pod uwagę, jest to możliwy i interesujący scenariusz. Moim zdaniem jest jednak na to za wcześnie. Najpierw musimy znaleźć równowagę i zbalansować grę. Nie mogę wystawić wszystkich zawodników jednocześnie - ocenił Pioli.

W ostatnich dwóch ligowych meczach, z Lecce (2:2) i Romą (1:2) to właśnie Leao pełnił rolę jedynego napastnika. Nie udało mu się jednak trafić do siatki.

W niedzielę Rossonerich czeka kolejne spotkanie na San Siro, a rywalem będzie drużyna Lazio Rzym, która w ostatniej kolejce rozbiła Torino aż 4:0. Wydaje się, że to Biancocelesti będą faworytami tego starcia.