Bundesliga. Trzy szybkie ciosy i triumf TSG 1899 Hoffenheim

Dziesiątą kolejkę Bundesligi od zwycięstwa zaczął zespół TSG 1899 Hoffenheim, który przed własną publicznością wygrał z SC Paderborn 07 3:0. Gospodarze wszystkie gole strzelili w ciągu 23 minut.

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu od lewej: Kevin Akpoguma i Robert Skov Getty Images / Thomas Niedermueller/Bongarts / Na zdjęciu od lewej: Kevin Akpoguma i Robert Skov
Zdecydowanym faworytem spotkania była ekipa TSG 1899 Hoffenheim, która nie ukrywa swoich aspiracji sięgających awansu do europejskich pucharów. SC Paderborn to ligowy autsajder, który w dziewięciu dotychczasowych meczach odniósł tylko jedno zwycięstwo i zdobył zaledwie cztery punkty.

Mecz od pierwszego gwizdka przebiegał pod dyktando gospodarzy. Już w 2. minucie Robert Skov huknął z rzutu wolnego z trzydziestu metrów. Uderzył na tyle mocno i precyzyjnie, że golkiper rywali nie był w stanie uchronić swojego zespołu przed stratą gola. Szybko strzelony gol dodał wiatru w skrzydła gospodarzy.

Po kwadransie Wieśniacy prowadzili już 2:0. Florian Grillitsch wykorzystał błąd obrony i wyłożył piłkę Pavlowi Kaderabkowi, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza. Strzelecki festiwal miejscowych zakończył w 25. minucie Juergen Locadia. Wykorzystał dośrodkowanie Kaderabka, zabawił się z obrońcą i strzelił nie do obrony. SC Paderborn nie potrafiło odpowiedzieć żadnym golem i zaliczyło ósmą porażkę w sezonie.

TSG 1899 Hoffenheim - SC Paderborn 07 : (3:0)
1:0 - Robert Skov 2'
2:0 - Pavel Kaderabek 15'
3:0 - Juergen Locadia 25'

Serie A. Marek Hamsik wystawił laurkę Piotrowi Zielińskiemu. "Jeden z najlepszych, z którymi trenowałem"
Serie A. Dyrektor sportowy Napoli potwierdza: Chcemy przedłużyć kontrakt z Arkadiuszem Milikiem

Czy SC Paderborn 07 utrzyma się w Bundeslidze?