Premier League: ogrom emocji! Liverpool wygrał po zabójczej końcówce, męki Manchesteru City, Arsenal znów zawiódł

Ogrom emocji w popołudniowych meczach Premier League! Manchester City z trudem pokonał Southampton, ale jeszcze więcej nerwów przeżywał Liverpool, który wydarł wygraną z Aston Villą dosłownie w ostatnich minutach!

Szymon Mierzyński
Andrew Robertson cieszący się z gola Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Andrew Robertson cieszący się z gola
"The Reds" źle weszli w spotkanie z beniaminkiem i długo przegrywali po tym jak po rzucie wolnym do siatki trafił Trezeguet. Później bardzo długo nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Toma Heatona, lecz stać ich było na zryw w samej końcówce i w niebywałych okolicznościach wyszli na swoje. Wyrównał głową Andrew Robertson, a w czwartej doliczonej minucie po rzucie rożnym bardzo precyzyjnie strzelił Sadio Mane - ten sam, który asystował przy bramce na 1:1.

Manchester City był murowanym faworytem starcia z Southampton, mimo to niewiele brakowało, a też straciłby punkty. "Święci" - z Janem Bednarkiem w podstawowym składzie, który spędził na boisku 88 minut - prowadzili po tym jak James Ward-Prowse dobił piłkę do siatki po błędzie Edersona. Później zespół Pepa Guardioli atakował, jednak nie potrafił oddać celnego strzału. Udało mu się dopiero w 71. minucie, gdy Sergio Aguero wykorzystał podanie Kyle'a Walkera i zrobiło się 1:1. Potem Walker sam trafił do siatki, gdy Alex McCarthy minął się z piłką po centrze Angelino.

Na szczycie tabeli mamy więc status quo. Liverpool wciąż zachowuje sześć punktów przewagi nad aktualnym mistrzem Anglii.

Arsenal nie wygrał trzeciego kolejnego meczu w Premier League. "Kanonierzy" podejmowali Wolverhampton Wanderers i przez kilkadziesiąt minut mieli w garści komplet punktów po golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Na kwadrans przed końcem jednak remis dał "Wilkom" Raul Jimenez.

West Ham United - bez Łukasza Fabiańskiego, który leczy kontuzję - przegrał u siebie z Newcastle United 2:3. Po pełną pulę sięgnęły w sobotę Brighton and Hove Albion oraz Sheffield United. "Szable" rozbiły na Bramall Lane Burnley FC 3:0 i są bardzo wysoko, na 6. miejscu.

->Premier League. Andrzej Twarowski, komentator CANAL + SPORT. "Manchester może zapomnieć o Lewandowskim"

Manchester City - Southampton FC 2:1 (0:1)
0:1 - James Ward-Prowse 13'
1:1 - Sergio Aguero 71'
2:1 - Kyle Walker 87'

Aston Villa - Liverpool FC 1:2 (1:0)
1:0 - Trezeguet 21'
1:1 - Andrew Robertson 87'
1:2 - Sadio Mane 90+4'

Arsenal FC - Wolverhampton Wanderers 1:1 (1:0)