Liga Europy. Manchester United - Partizan Belgrad. Zespół Solskjaera pewny awansu

Manchester United pokonał na własnym stadionie Partizan Belgrad 3:0 i jest już pewny awansu do fazy pucharowej Ligi Europy.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Piłkarze Manchesteru United mieli szansę na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej Ligi Europy zapewnić sobie prawo gry w fazie pucharowej. Zawodnicy Czerwonych Diabłów okazji nie zmarnowali.

Gospodarze od początku meczu z Partizanem Belgrad zaatakowali. Jednak początkowo marnowali okazje bramkowe. Trzy zepsuł Marcus Rashford. Jak wykorzystywać stworzone szanse pokazał Mason Greenwood, który otrzymał podanie właśnie od wspomnianego Rashforda i płaskim uderzeniem z ok. ośmiu metrów pokonał  Vladimira Stojkovicia.

Prowadząc gospodarze wciąż atakowali i po kolejnych jedenastu minutach niemal zamknęli mecz. Martial przejął piłkę przed polem karnym. Ruszył z nią, rywale nie potrafili zatrzymać zawodnika United, który z ok. ośmiu metrów uderzył precyzyjnie obok wychodzącego z bramki Stojkovicia. Kilkadziesiąt sekund napastnik powinien zdobyć kolejnego gola, ale spudłował.

Obraz meczu nie uległ zmianie po przerwie. Wybrańcy Ole Gunnara Solskjaera grali na dużym luzie i stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe. Trzeci gol dla miejscowych padł cztery minuty po przerwie. Ashley Young dograł w pole karne do Rashforda, który w końcu trafił do siatki. Mocny strzał wpadł niemal w samo okienko bramki Partizana.

Po kolejnych trzech minutach na listę strzelców mógł się wpisać Young, jednak minimalnie chybił uderzając z rzutu wolnego. Chwilę później obok bramki strzelił Rashford.

Prowadząc trzema golami Manchester United kontrolował przebieg meczu i pewnie dowiózł wygraną do końcowego gwizdka sędziego. Czerwone Diabły już mogą myśleć o fazie pucharowej Ligi Europy.

Manchester United - Partizan Belgrad 3:0 (2:0)
1:0 - Greenwood 22'
2:0 - Martial 33'
3:0 - Rashford 49'

Manchester United: Sergio Romero - Aaron Wan-Bissaka, Harry Maguire, Marcos Rojo, Ashley Young - Fred (63' James Garner), Scott McTominay (75' Jesse Lingard) - Mason Greenwood, Juan Mata, Marcus Rashford (67' Andreas Pereira) - Anthony Martial.

Partizan Belgrad: Vladimir Stojković - Nemanja Miletić, Starhinja Pavlovic, Lazar Pavlović, Starhinja Pavlovic - Bibras Natcho (60' Zoran Tosić), Sasa Zdjelar, Aleksandar Scekić, Takuma Asano (69' Nemanja Stevanović) - Seydouba Soumah, Umar Sadiq (86' Djordje Ivanović).

Żółte kartki: Young (United) oraz Natcho, S. Pavlović (Partizan).

Sędzia: Mattias Gestranius (Finlandia).

Manchester United awansuje co najmniej do półfinału Ligi Europy?