Premier League: pierwsza wygrana Watfordu

Piłkarze Watfordu dopiero w 12. kolejce mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w sezonie. Szerszenie pokonały na wyjeździe Norwich 2:0 i opuściły ostatnie miejsce w Premier League.

Michał Piegza
Will Hughes (Watford) Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Will Hughes (Watford)
Od wyjazdowej wygranej Watfordu nad Norwich rozpoczęła się 12. kolejka Premier League. Było to dopiero pierwsze w sezonie zwycięstwo zespołu prowadzonego przez Quique Sancheza Floresa.

Goście objęli w meczu prowadzenie już w 2. minucie. Do siatki płaskim uderzeniem z pola karnego trafił Gerard Deulofeu. Wynik spotkania siedem minut po zmianie stron ustalił Andre Gray. Rezerwowy piętą trafił do siatki po dograniu autora pierwszego gola dla gości.

Od 65. minucie Watford grał w osłabieniu. Za dwie żółte kartki boisko opuścić musiał Christian Kabasele.

Dzięki trzem punktom Szerszenie opuściły ostatnie miejsce w Premier League i obecnie plasują się na 18. pozycji. Tabelę aktualnie zamyka drużyna Norwich.

Norwich City - Watford FC 0:2 (0:1)
0:1 - Deulofeu 2'
0:2 - Gray 52'

Czerwona kartka: Kabasele (Watford) /za dwie żółte, 65'/.