Sebastian Boenisch z premierowym golem dla Floridsdorfer AC. Trafił z własnej połowy!

Co to był za gol! Sebastian Boenisch trafił do siatki z ponad 60 metrów w meczu zaplecza austriackiej Bundesligi, w którym jego Floridsdorfer AC uległ 1:2 (1:2) SV Ried 1912. To jego pierwsza bramka po powrocie do futbolu.

Kuba Cimoszko
Sebastian Boenisch Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Sebastian Boenisch
To była 37. minuta spotkania 14. kolejki Erste Ligi pomiędzy Floridsdorfer AC i SV Ried 1912. Sebastian Boenisch posłał długą piłkę z okolic środka boiska w stronę pola karnego gospodarzy. Miała być próba podania, a wyszedł efektowny strzał. Piłka bowiem odbiła się od ziemi, przelobowała bramkarza i wpadła tuż pod poprzeczkę!

Były reprezentant Polski trafił do siatki po raz pierwszy od czasu powrotu na boisko po ponad 2 latach. A to był już jego 6 mecz na zapleczu austriackiej Bundesligi. We wcześniejszych zdążył już dostać czerwoną kartkę oraz asystować przy jednej z bramek.

Zespół 32-latka ostatecznie uległ rywalom 1:2 (1:2), a oba gole stracił z rzutów karnych. Przez to spadł w ligowej tabeli na 13. miejsce, które zajmuje z dorobkiem 15 punktów.