Fortuna I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała pozostaje rozpędzone. Sandecja Nowy Sącz zaskoczyła w Legnicy

Podbeskidzie Bielsko-Biała wykorzystało szansę na objęcie prowadzenia w Fortuna I lidze. Dobrze dysponowana drużyna wygrała 2:1 z Chojniczanką. W innych rozegranych w piątek meczach lepsi byli goście.

piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała Newspix / Mirosław Szozda / Na zdjęciu: piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała jest w wysokiej formie. Jego wygrana 2:1 z podopiecznymi Zbigniewa Smółki to czwarta w ostatnich pięciu meczach. Na własnym stadionie Górale mają bilans siedem zwycięstw, remis oraz porażka. 22 punkty zdobyte u siebie to aktualnie najlepszy rezultat w lidze. Pierwsza bramka padła w 57. minucie dzięki strzałowi Filipa Modelskiego, następnie po raz 10. w sezonie przymierzył do siatki Karol Danielak. Gola na 1:2 strzelił z rzutu karnego Mateusz Kuzimski, ale nie pozwolił on Chojniczance ostatecznie zapunktować.

Podbeskidzie jest liderem minimum do soboty. Tego dnia na jego zwycięstwo odpowie bądź nie odpowie Warta Poznań, która zagra w Bełchatowie. Chojniczanka dla odmiany zleciała na ostatnie miejsce w tabeli, a wyprzedziła ją Odra Opole dzięki zwycięstwu 2:1 z Puszczą Niepołomice. Podopieczni Piotra Plewni odwracali w tym meczu wynik 0:1 na 2:1. Puszcza przegrała już po raz ósmy w sezonie u siebie.

Dużym zaskoczeniem jest zwycięstwo 3:1 Sandecji Nowy Sącz na stadionie Miedzi Legnica. To dlatego, że spadkowicz z PKO Ekstraklasy był niepokonany we wcześniejszych ośmiu meczach w roli gospodarza, a Sandecja przegrała cztery poprzednie spotkania na wyjeździe. Strzeliła w nich trzy gole, a straciła 14. Sandecja wypunktowała faworyta między 46. a 66. minutą, a Miedź odpowiedziała tylko honorowym golem Valerijsa Sabali.

Stal Mielec zwyciężyła 3:0 z Wigrami Suwałki, a najważniejszym zawodnikiem był Bartosz Nowak, który strzelił wszystkie gole. Kompletowanie hat-tricka rozpoczął w pierwszej minucie, a zakończył w doliczonym czasie. Nowak to najbardziej efektywny zawodnik w ofensywie Stali. Ponadto jest na drugim miejscu w klasyfikacji kanadyjskiej ligi z 14 punktami. Liczby mielczanina to osiem bramek i sześć asyst. Lepsze ma tylko Łukasz Grzeszczyk z GKS-u Tychy.