La Liga. Leganes - Barcelona: Vidal uratował wygraną mistrzom Hiszpanii

Męczyła się Barcelona w wyjazdowym meczu z Leganes. Mistrzowie Hiszpanii do przerwy przegrywali 0:1, ale po zmianie stron udało im się zdobyć dwa gole i wygrać spotkanie.

Michał Piegza
Moussa Wague PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Moussa Wague
Barcelona w najbliższym czasie ma bardzo napięty terminarz meczów. Pierwszy rywal przed nadchodzącym maratonem teoretycznie najłatwiejszy. Zamykające tabelę Leganes miało być łatwą zdobyczą.

Goście spokojnie weszli w mecz i szybko wykorzystali to rywale. W 12. minucie Youseff En-Nesyri otrzymał piłkę przed polem karnym, wszedł w nie, przełożył futbolówkę na lewą nogę i uderzył w samo okienko.

Strata gola nie zmieniła stylu gry mistrzów Hiszpanii, którzy wciąż grali wolno. W 1. połowie goście mogli jednak wyrównać. W 23. minucie Lionel Messi prostopadle zagrał do Luisa Suareza, ten jednak przegrał w sytuacji sam na sam z Pichu Cuellarem. W 31. minucie bramkarz gospodarzy kapitalnie zachował się, końcami palców na róg wybijając strzał głową Urugwajczyka.

Mistrzowie Hiszpanii lepiej zaczęli prezentować się po przerwie. Gospodarze z kolei skupiali się głównie na obronie skromnego prowadzenia i słono za to zapłacili. W 47. minucie Messi dośrodkował z rogu, a Gerard Pique po strzale głową trafił piłką w słupek.

Sześć minut później był już remis. Messi dograł z rzutu wolnego, a niepilnowany Suarez głową trafił do siatki z pięciu metrów. W kolejnych minutach wciąż przeważali Katalończycy. Wiele wskazywało na to, że zwycięski gol dla gości jest kwestią czasu.

Padł w 79. minucie. Po dośrodkowaniu z rogu piłkę niefortunnie piętą odbił Ruben Perez. Futbolówka spadła pod nogi Arturo Vidala, a ten z bliska wpakował ją do siatki. Sędzia jeszcze upewnił się czy spalonego nie było i wskazał na środek.

Prowadząc Barcelona kontrolowała mecz. W doliczonym czasie na 3:1 powinien trafić Ousmane Dembele, jednak przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

CD Leganes - FC Barcelona 1:2 (1:0)
1:0 - Youseff En-Nesyri 12'
1:1 - Luis Suarez 53'
1:2 - Arturo Vidal 79'

CD Leganes: Pichu Cuellar - Roberto Rosales, Unai Bustinza, Kenneth Omeruo (83' Rodri Tarin), Dimitrios Siovas - Jonathan Silva, Oscar Rodriguez (61' Juan Soriano), Roque Mesa (83' Guido Carrillo), Ruben Perez, Martin Braithwaite, Youseff En-Nesyri.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Moussa Wague, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Junior Firpo - Frenkie De Jong (69' Ansu Fati), Sergio Busquets (57' Ivan Rakitić) - Ousmane Dembele, Lionel Messi, Antoine Griezmann (57' Arturo Vidal) - Luis Suarez.

Żółte kartki: Mesa (Leganes) oraz Busquets, Vidal (Barcelona).

Sędzia: Santiago Jaime.