Fortuna I liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozbił Chrobrego Głogów. Remis imienników w Tychach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MICHAŁ STAŃCZYK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał 4:0 z Chrobrym Głogów. Również cztery gole padły w Tychach, gdzie zremisowały górnicze kluby sportowe. Ambitnym pościgiem popisała się Olimpia Grudziądz.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie wygrał żadnego z poprzednich czterech spotkań. Przeciwnikiem Pomarańczowych był Chrobry Głogów, który dla odmiany nie przegrał od sześciu kolejek i wydostał się ze strefy spadkowej. W historii spotkań tych klubów częściej zwyciężają goście niż gospodarze. Na przekór wszystkim tym statystykom Bruk-Bet zdemolował 4:0 podopiecznych Ivana Djurdjevicia, a po dwie bramki zdobyli Roman Gergel i Vladislavs Gutkovskis.

W Tychach zmierzyły się górnicze kluby sportowe. Gospodarze są niepokonani w lidze od 18 października, a ich goście z Jastrzębia-Zdroju od 4. dnia wspomnianego miesiąca. Serie zostały podtrzymane, ponieważ konfrontacja drużyn ze Śląska zakończyła się remisem 2:2. Jastrzębianie, a konkretnie Farid Ali dwukrotnie odpowiedział na trafienie gospodarzy. Łukasz Grzeszczyk strzelił gola dla GKS-u Tychy i w klasyfikacji kanadyjskiej ma już 17 punktów.

Olimpia Grudziądz jak na sprężynie zamienia górną na dolną połowę tabeli i odwrotnie. To dlatego, że w kalendarzowej jesieni punktuje głównie na własnym stadionie. W sobotę podjęła mające zaledwie punkt mniej Zagłębie Sosnowiec. Olimpia przegrywała 0:1 do 82. minuty, mimo to zwyciężyła 2:1. Pościg rozpoczął Omran Haydary, który strzelił 12. gola w sezonie i ponownie jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów 4:0 (1:0) 1:0 - Roman Gergel 45' 2:0 - Roman Gergel 68' 3:0 - Vladislavs Gutkovskis 76' 4:0 - Vladislavs Gutkovskis 79'

GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (1:1) 1:0 - Mateusz Piątkowski 11' 1:1 - Farid Ali 43' 2:1 - Łukasz Grzeszczyk 55' 2:2 - Farid Ali 60'

Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0) 0:1 - Fabian Piasecki 55' 1:1 - Omran Haydary 82' 2:1 - Lukas Duriska 85'

Czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zakończy sezon w górnej połowie tabeli?