Liga Mistrzów: Benfica Lizbona zaprzepaściła swoją szansę, zespół RB Lipsk rzutem na taśmę uratował remis

Benfica Lizbona prowadziła już 2:0 z RB Lipsk na Red Bull Arenie, ale zaprzepaściła swoją szansę, gdyż w końcówce meczu straciła dwa gole i ostatecznie zremisowała 2:2 w 5. kolejce LM 2019/2020.

Tomasz Rosiński
Pizzi (z lewej) i Dayot Upamecano (z prawej) PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Pizzi (z lewej) i Dayot Upamecano (z prawej)
Początkowo lepiej radzili sobie gospodarze, ale razili nieskutecznością. Niecelnie strzelali między innymi Emil Forsberg oraz Timo Werner.

To się zemściło na podopiecznych Juliana Nagelsmanna, którzy w 20. minucie stracili pierwszą bramkę. Wówczas z około 10 metrów nie do obrony huknął po ziemi Pizzi.

Drużyna RB Lipsk starała się odpowiedzieć, a aktywni byli Marcel Sabitzer i Christopher Nkunku. Jednakże to przyjezdni w 59. minucie zadali drugi cios, którego autorem okazał się Carlos Vinicius, wykorzystując sytuację sam na sam z Peterem Gulacsim. Asystę w tej akcji zaliczył Adel Taarabt.

Ekipa z Niemiec ambitnie walczyła o gola i dopięła swego w 90. minucie, kiedy rzut karny podyktowany za faul Rubena Diasa wykorzystał Forsberg.

Miejscowi piłkarze złapali wiatr w żagle i w końcowym rozrachunku wyszarpali remis. W doliczonym czasie gry z lewej strony pola karnego dośrodkował Werner, zaś celnie główkował reprezentant Szwecji, który skompletował dublet i zapewnił swojemu zespołowi 1 "oczko" w tym starciu.