Liga Mistrzów: Lille - Ajax Amsterdam. Holendrzy zrobili swoje i są samodzielnym liderem grupy

Bez niespodzianki we Francji. W spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej LM Ajax Amsterdam pokonał Lille OSC 2:0 i został samodzielnym liderem grupy H.

Szymon Mierzyński
 Jonathan Ikone (z lewej) w starciu z Sergino Destem PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Jonathan Ikone (z lewej) w starciu z Sergino Destem
Holendrzy ułożyli sobie mecz już w 2. minucie, gdy mocnym strzałem z kilkunastu metrów do siatki trafił Hakim Ziyech. To był najszybciej zdobyty gol w obecnym sezonie Champions League.

Półfinalista poprzedniej edycji nie rozgrywał wielkiego spotkania i ambitni zawodnicy Lille próbowali to wykorzystać. Na początku drugiej części mieli nawet wyraźną przewagę, jednak zamiast wyrównania oglądaliśmy świetną ripostę ekipy z Amsterdamu. W 59. minucie na 0:2 trafił Quincy Promes i to był w praktyce koniec marzeń miejscowych o korzystnym rezultatu.

->The Championship: gol Kamila Grosickiego, wysokie zwycięstwo Hull City

Ajax nie zawiódł, odniósł ważne zwycięstwo i ma teraz 10 pkt., dzięki czemu jest samodzielnym liderem grupy H.

W tej grupie nie zapadły jeszcze żadne kluczowe rozstrzygnięcia. Holendrzy - by w ostatniej serii nie oglądać się na wynik starcia Chelsea z Lille - do wywalczenia awansu potrzebują co najmniej remisu w domowym meczu z Valencią.

->Transfery. Media: Krzysztof Piątek może trafić do Chelsea FC. W grę wchodzi wypożyczenie

Lille OSC - Ajax Amsterdam 0:2 (0:1) 0:1 - Hakim Ziyech 2' 0:2 - Quincy Promes 59'