Liga Mistrzów. FC Barcelona - Borussia Dortmund. Ousmane Dembele opuścił boisko ze łzami w oczach. Doznał kontuzji uda

Już w 26. minucie meczu Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona podejmowała Borussię Dortmund, plac gry musiał opuścić Ousmane Dembele. Francuz nabawił się kontuzji uda.

Mateusz Kozanecki
Ousmane Dembele Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Ousmane Dembele
Dla Ousmane Dembele to był pierwszy mecz przeciwko byłemu pracodawcy. 17 września nie zagrał w Dortmundzie z uwagi na kontuzję uda. Z powodu urazu pauzował także Samuel Umtiti, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W 26. minucie pojedynku na Camp Nou Dembele został trafiony przez przeciwnika nogą. Nie mógł kontynuować gry i początkowo wydawało się, że będzie zniesiony z boiska na noszach. Ostatecznie, ze łzami w oczach, opuścił samodzielnie plac gry.

Zastąpił go Antoine Griezmann, który później - w 67. minucie - strzelił bramkę na 3:0 dla Barcelony. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:1, a Barca zapewniła sobie zwycięstwo w grupie.

"Ousmane Dembele ma kontuzję prawego uda. Zostanie poddany szczegółowym badaniom w celu ustalenia, jak rozległy jest uraz" - przekazała FC Barcelona za pośrednictwem Twittera.

Na tę chwilę nie wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa w grze. Następny mecz FC Barcelona rozegra już w niedzielę, 1 grudnia o godz. 21.00. "Blaugrana" na wyjeździe zmierzy się z Atletico Madryt.

Leo Messi po raz 700. w barwach FC Barcelony. Zobacz jego najlepsze momenty w klubie (wideo)

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)