Liga Mistrzów. Liverpool FC - SSC Napoli. Włoskie media oceniły Piotra Zielińskiego. "Robił różnicę w pierwszej połowie"

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów Liverpool FC zremisował z SSC Napoli 1:1. Włoskie media doceniły występ Piotra Zielińskiego, który zrealizował założenia taktyczne trenera.

Łukasz Witczyk
Piotr Zieliński Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Nie był to łatwy mecz dla Piotra Zielińskiego. Polak grał w drugiej linii SSC Napoli i musiał nabiegać się za będącymi w ataku pozycyjnym piłkarzami Liverpoolu. Po 45 minutach był w trójce graczy, którzy pokonali najdłuższy dystans. W drugiej połowie szykowało się tyle samo pracy, a goście potrzebowali konsekwencji w destrukcji. Zawodnicy z południa Italii grali też z zaangażowaniem i agresją, dzięki czemu wywieźli z Anglii cenny punkt.

Co prawda Zieliński nie był najbardziej widocznym zawodnikiem Napoli i nie dostał najwyższych not w zespole, ale włoskie media jego występ oceniły pozytywnie. Polak miał wiele zadań defensywnych i musiał powstrzymywać akcje obrońcy tytułu. Za swój występ dostał noty 6-6,5 w dziesięciostopniowej skali (1 - występ poniżej krytyki, 10 - klasa światowa).

"Z taktycznego punktu widzenia był jednym z graczy, którzy robili różnicę w pierwszej połowie. Miał przechwyty i zatrzymywał akcje rywali" - ocenił włoski oddział Eurosportu. Portal calcionapoli24.it zauważył dobrą grę Zielińskiego w defensywie, ale zwrócił też uwagę na brak zrozumienia Polaka z meksykańskim napastnikiem Hirvingiem Lozano.

"Siła i osobowość - to jego atuty w drugiej połowie" - czytamy w "Corriere della Sera". Zauważono, że Polak pod względem mentalnym był pewny siebie i nie popełniał błędów. "W pierwszej połowie był niewidoczny, zagrał kilka piłek i walczył. W drugiej połowie to od niego zależała forma Napoli" - dodał serwis arenapoli.it

Noty Piotra Zielińskiego:

Eurosport calcionapoli24.it Foxsports Corriere della Sera arenapoli.it
Nota 6,5 6 6 6,5 6,5

Zobacz także: Liga Mistrzów: FC Barcelona - Borussia Dortmund. Mistrz Hiszpanii wygrał i zapewnił sobie awans. BVB bez szans Liga Mistrzów: Valencia - Chelsea. Ekscytujące starcie na remis