Liga Mistrzów. Kolejna kontuzja Ousmane Dembele. To już dziewiąty uraz Francuza w ciągu 2,5 roku

Podczas meczu FC Barcelona - Borussia Dortmund w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, już w 26. minucie plac gry musiał opuścić Ousmane Dembele. To już dziewiąta kontuzja Francuza odkąd dołączył do "Blaugrany".

Mateusz Kozanecki
Ousmane Dembele (z lewej) i Jan Boril Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Ousmane Dembele (z lewej) i Jan Boril
Ousmane Dembele w 2017 roku przeszedł z Borussii Dortmund do FC Barcelony. Od tego czasu regularnie boryka się z kontuzjami. Jak wyliczył portal sport.es, Francuz w ciągu zaledwie 2,5 roku miał dziewięć różnych urazów.

W swoim pierwszym sezonie w barwach FC Barcelony Dembele z powodu kontuzji opuścił aż 27 meczów. Rozegrał 23 spotkania, w których strzelił cztery bramki. Nieco lepiej jego sytuacja wyglądał w kolejnym roku. Tym razem był nieobecny w 14 potyczkach, zagrał w 42 i zdobył 14 bramek.

W obecnych rozgrywkach Dembele nabawił się już trzech kontuzji uda. Ostatniej doznał w środę, przy okazji spotkania Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona mierzyła się z jego poprzednim klubem - Borussią.

Ousmane Dembele w 26. minucie ze łzami w oczach opuścił plac gry z powodu kolejnej kontuzji. Na tę chwilę nie wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa. Na boisku zastąpił go Antoine Griezmann, który później strzelił bramkę na 3:0.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)