Liga Europy. Arsenal - Eintracht. Ważna wygrana gości. Kanonierzy wciąż bez awansu

W LE Arsenal wciąż nie może być pewny wyjścia z grupy. Kanonierzy na własnym stadionie 2:1 przegrali z Eintrachtem w meczu 5. kolejki Ligi Europy. Niemiecki zespół znacznie zwiększył swoje szanse na awans do fazy pucharowej.

Michał Piegza
piłkarze Eintrachtu Frankfurt PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: piłkarze Eintrachtu Frankfurt
Na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej Ligi Europy Arsenal był o krok od awansu. Z kolei Eintracht o znalezienie się w fazie pucharowej rywalizować miał ze Standardem Liege. Po czwartkowej potyczce sytuacja uległa zmianie.

Od początku w meczu przeważali Kanonierzy. Goście sprawiali wrażenie, że zadowoli ich w potyczce remis. Gospodarze pierwszą klarowną okazję stworzyli sobie w 11. minucie. Do dośrodkowania doszedł Pierre-Emerick Aubameyang, piłka po strzale głową o metr minęła bramkę Frederika Ronnowa.

W kolejnych minutach to właśnie bramkarz Eintrachtu był bohaterem w swoim zespole. Golkiper uratował drużynę w kilku sytuacjach. Ronnow w 16. minucie obronił piłkę po strzale Gabriela Martinelliego. Z kolei w 29. minucie bramkarza nie potrafił pokonać Bukayo Saka. Młody napastnik ponownie szansę na gola zmarnował cztery minuty przed przerwą.

Kiedy wydawało się, że w premierowej odsłonie gole nie padną, gospodarze trafili do siatki. Z prawej strony dogrywał Martinelli, Saka nie przejął piłki. Futbolówka trafiła do Aubameyanga, a ten uderzył płasko z ok. 12 metrów. Ronnow podbił piłkę, ale ta odbijając się od poprzeczki spadła już za linię bramkową. Chwilę później do siatki trafić powinien Granit Xhaka, jednak przestrzelił.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście. Po dziesięciu minutach był już remis. Daichi Kamada otrzymał piłkę przed polem karnym, ruszył z nią wzdłuż linii i uderzył w kierunku dalszego słupka. Emiliano Martinez nie był w stanie sięgnąć futbolówki.

Goście chcieli więcej i w 64. minucie wyszli na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została wybita przed pole karne. Wprost pod nogi Camady, który przyjął futbolówkę i uderzył przy słupku do bramki.

Po kolejnych pięciu minutach powinno być 1:3. Kanonierów uratował Sokratis Papastathopoulos wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej po strzale Mijata Gacinovicia.

Przegrywając Arsenal nie potrafił poważniej zagrozić gościom i Eintracht dowiózł wygraną do końcowego gwizdka sędziego. Na kolejkę przed końcem rozgrywek grupowych Ligi Europy Kanonierzy wciąż prowadzą, na 2. pozycji znajdują się ich czwartkowi rywale. O awans walczy jeszcze Standard Liege.

Arsenal FC - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)
1:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 45+1'
1:1 - Daichi Kamada 55'
1:2 - Daichi Kamada 64'

Arsenal FC: Emiliano Martinez - Shkodran Mustafi (76' Lucas Torreira), David Luiz (31' Matteo Guendouzi), Sokratis Papastathopoulos - Calum Chambers, Granit Xhaka, Joe Willock, Kieran Tierney - Gabriel Martinelli (60' Mesut Oezil), Pierre-Emerick Aubameyang, Bukayo Saka.

Eintracht Frankfurt: Frederik Ronnow - David Abraham, Makoto Hasebe, Martin Hinteregger - Danny da Costa, Daichi Kamada, Gelson Fernandes (46' Dominik Kohr), Djibril Sow, Filip Kostić - Goncalo Paciencia, Andre Silva (46' Mijat Gacinović).

Żółte kartki: Martinelli, Mustafi, Xhaka, Guendozi (Arsenal) oraz Kostić, Abraham, Paciencia (Eintracht).

Sędzia: Ruddy Buquet (Francja).