Fortuna I liga: padła ostatnia twierdza. Stomil Olsztyn wygrał w Jastrzębiu-Zdroju

Stomil Olsztyn przełamał się i pokonał 2:1 GKS 1962 Jastrzębie. W sobotę w Fortuna I lidze wygrali też piłkarze Puszczy Niepołomice oraz Olimpii Grudziądz.

piłkarze Stomilu Olsztyn Newspix / Kacper Kirklewski / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
GKS 1962 Jastrzębie był do soboty ostatnim niepokonanym pierwszoligowcem w meczach u siebie. Ponadto nie przegrał spotkania o punkty od 4 października i tylko plaga remisów uniemożliwiała mu dołączenie do ścisłej czołówki. Podopieczni Jarosława Skrobacza podjęli Stomil Olsztyn, który nie pokonał żadnego ligowego rywala od 28 września, więc wynik 2:1 piłkarzy z Warmii jest pewnym zaskoczeniem. Stomil stracił gola już w 3. minucie, ale nie poddał się i zdążył odwrócić wynik na swoją korzyść.

Kluby z województwa małopolskiego zmierzyły się w Nowym Sączu. Sandecja podjęła Puszczę Niepołomice, która zdobywa na wyjazdach ponad cztery razy więcej punktów niż na własnym stadionie. Podopieczni Tomasza Tułacza podbili kolejne miasto, a zwycięstwo 1:0 dał im najlepszy w tym sezonie strzelec Jose Embalo. Po raz szósty w rozgrywkach pokonał bramkarza przeciwnika z rzutu karnego.

Chojniczanka kontra Olimpia Grudziądz to również konfrontacja bliskich znajomych. Siedziby klubów są w różnych województwach, ale dzieli je mniej niż 100 kilometrów. Drużyny łączyli w przeszłości trenerzy i piłkarze. Mecz przyniósł kolejne rozczarowanie kibicom ostatniego w tabeli zespołu z Chojnic. Beniaminek zwyciężył na wyjeździe 3:1, a dubletem popisał się Joao Criciuma. Olimpia na pewno zimuje w górnej połowie tabeli.