Puchar Bułgarii. Jakub Świerczok z golem, Ludogorec Razgrad z awansem

Jakub Świerczok zdobył jedną z bramek w meczu 1/8 finału Pucharu Bułgarii pomiędzy Septemvri Sofia i Ludogorcem Razgrad. Goście wygrali 3:0 i awansowali do kolejnej fazy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jakub Świerczok Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Faworyzowany Ludogorec Razgrad nie miał większych problemów w meczu 1/8 finału Pucharu Bułgarii z liderem drugiej ligi, Septemvri Sofia. Już po 18. minutach goście prowadzili 2:0, a autorem drugiej z bramek był Jakub Świerczok, dla którego to premierowe trafienie w tym sezonie Pucharu Bułgarii.

Po przerwie Mavis Tchibota podwyższył wynik po strzale z rzutu karnego i Ludogorets wygrał 3:0. Dzięki zwycięstwu mistrz Bułgarii awansował do ćwierćfinału rozgrywek.

Świerczok rozegrał pełne 90 minut. Do tego został ukarany żółtą kartką. Poza kadrą meczową Ludogorca znalazł się kontuzjowany Jacek Góralski. Reprezentant Polski ma problemy z plecami.

Dla Świerczoka to dziewiąty gol w tym sezonie. Zdobył 3 gole w rozgrywkach ligowych i 5 w europejskich pucharach. Ma na koncie też 4 asysty. Polski napastnik zagrał w 24 meczach zespołu.