Liga Mistrzów. PSG - Galatasaray: wysoka wygrana mistrzów Francji

Nie było niespodzianki w Paryżu. W ostatniej kolejce LM mistrzowie Francji piłkarze PSG 5:0 pokonali Galatasaray. Gospodarze wygrali swoją grupę, goście żegnają się z europejskimi pucharami.

Michał Piegza
Na zdjęciu od lewej: Mauro Icardi i Kylian Mbappe PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu od lewej: Mauro Icardi i Kylian Mbappe
Już przed ostatnią kolejką Ligi Mistrzów piłkarze PSG byli pewni zwycięstwa w grupie. Gracze Galatasaray mieli jeszcze szanse grę w Lidze Europy. Musieli jednak z Francji wrócić z punktami.

Nadzieje na dobry wynik goście mieli jedynie przez niewiele ponad dwa kwadranse. W 16. minucie dopisało im szczęście. Do siatki trafił Mauro Icardi, sędzia odgwizdał jednak spalonego. W 32. minucie PSG prowadziło. Akcja bardzo podobna jak przy wcześniejszej nieuznanej bramce. Piłka zgrana do Icardiego, a ten z bliska trafił do pustej bramki.

Trzy minuty później padł drugi gol dla gospodarzy. Piłkę w polu karnym otrzymał Pablo Sarabia, płaskiego strzału w kierunku dalszego słupka Fernando Muslera nie mógł obronić.

Na kolejne bramki miejscowi fani musieli czekać do 2. połowy. Dwie minuty po zmianie stron przypomniał o sobie Neymar. Brazylijczyk otrzymał podanie od Kyliana Mbappe i pokonał Muslerę. Asystent przy trzecim golu sam trafił do bramki po niespełna kwadransie. W tej sytuacji zawodnik zamienili się rolami. Podanie otwierające drogę do bramki zaliczył Neymar.

Prowadząc czterema golami mistrzowie Francji nie forsowali tempa gry. PSG miało kilka kolejnych szans, dobrze między słupkami radził sobie Muslera. Wynik gry ustalił na sześć minut przed końcem meczu Edinson Cavani, który wykorzystał rzut karny. "Jedenastka" została podyktowana za faul na Mbappe.

Paris Saint-Germain - Galatasaray Stambuł 5:0 (2:0)
1:0 - Mauro Icardi 32'
2:0 - Pablo Sarabia 35'
3:0 - Neymar 47'
4:0 - Kylian Mbappe  63'
5:0 - Edinson Cavani (k.) 84'

PSG: Rico - Kouassi (75' Verratti), Marquinhos, Diallo, Kurzawa - Sarabia, Paredes, Bernat (75' Kehrer) - Mbappe, Icardi (67' Cavani), Neymar.

Galatasaray: Muslera - Mariano, Donk, Teixeira, Nagatomo - Lemina, N'Zonzi (72' Ozbayrakli), Seri (41' Inan) - Bilhanda, Mor (62' Falcao), Bayram.

Żółte kartki: Kurzawa (PSG) oraz Bilhanda, N'Zonzi, Falcao, Muslera, Selcuk, Lemina (Galatasaray).