KMŚ. Al-Sadd - Hienghene Sport. Gracze z Nowej Kaledonii postraszyli. Znani potencjalni rywale Liverpoolu

W Katarze wystartowały Klubowe Mistrzostwa Świata. Na otwarcie lokalny Al-Sadd po dogrywce pokonał Hienghene Sport z Nowej Kaledonii 3:1 (1:0, 1:1). Swoich potencjalnych rywali w turnieju poznał zatem Liverpool FC.

Mateusz Kozanecki
Abdelkarim Hassan PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Abdelkarim Hassan
Do rywalizacji w Klubowych Mistrzostwach Świata przystąpiło siedem zespołów - sześciu zwycięzców rozgrywek klubowych na swoich kontynentach oraz gospodarze turnieju. Dwójka uczestników rozpoczynała zmagania w pierwszej rundzie, a stawką meczu było ostatnie wolne miejsce w drugiej rundzie. Następnie zwycięzcy spotkań w tej fazie uzyskają awans do półfinału, gdzie na swoich rywali czeka Liverpool FC oraz brazylijskie Flamengo Rio de Janeiro.

Na otwarcie turnieju w Doha doszło do egzotycznego pojedynku. Na przeciw siebie stanęło katarskie Al-Sadd, które zwyciężyło w rozgrywkach ligowych, a także Hienghene Sport - pochodzący z Nowej Kaledonii triumfator Ligi Mistrzów Oceanii.

Zawodnicy z francuskiego terytorium zamorskiego położonego na Oceanie Spokojnym, dość niespodziewanie postraszyli swoich rywali. Wynik spotkania otworzyli co prawda gospodarze, po bramce Baghdada Bounedjaha w 26. minucie, ale tuż po przerwie do wyrównania doprowadził Amy Roine.

Taki rezultat utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, wobec czego do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. W niej górą byli gospodarze - w 100. minucie strzelił Abdelkarim Hassan, a w 114. wynik na 3:1 ustalił Pedro Miguel.

Al-Sadd Sports Club w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą Ligi Mistrzów CONCACAF, czyli meksykańskim CF Monterrey. W drugim spotkaniu saudyjskie Al-Hilal zagra z Esperance de Tunis z Tunezji.