Premier League: Chelsea - Southampton. Jan Bednarek i spółka sprawili niespodziankę w Boxing Day

Southampton wygrał drugi mecz z rzędu w Premier League. Święci niespodziewanie zwyciężyli 2:0 na stadionie Chelsea FC, a nienagannie w ich jedenastce zagrał Jan Bednarek.

zespół Southampton Getty Images / Steve Bardens / Na zdjęciu: zespół Southampton
Drużyny wygrały poprzedni mecz po dwóch porażkach. Chelsea FC przestała tracić przewagę nad drużynami zagrażającymi jej w wyścigu do Ligi Mistrzów, a Southampton FC uciekło ze strefy spadkowej Premier League. Przed konfrontacją w Boxing Day gospodarze byli ósmą siłą ligi pod względem wyników na własnym stadionie, a klub Jana Bednarka ósmą pod kątem liczby punktów zdobytych na wyjazdach. To, że za ciosem poszli Święci, nie jest wielką sensacją, ale niespodzianką jest na pewno.

Przed meczem najbardziej zaskakująca była nieobecność Danny'ego Ingsa w podstawowym składzie Southampton. Liczby tego napastnika to 11 goli i jedna asysta. W zespole nie ma równego sobie, a po stronie Chelsea lepsze statystyki ma wyłącznie Tammy Abraham. Pod nieobecność Ingsa zagrali w ataku Che Adams oraz Michael Obafemi. Z powodu kontuzji pauzował Shane Long.

Pomysł Ralpha Hasenhuettla sprawdził się. Michael Obafemi strzelił gola na 1:0 w 31. minucie. Sam wymyślił i przeprowadził swój rajd po podaniu Pierre'a-Emile'a Hoejbjerga, wbiegł między pasywnych gospodarzy i pokonał Kepę Arrizabalagę uderzeniem w okienko.

Chelsea przeważała pod względem posiadania piłki w konfrontacji ze schowanym na własnej połowie przeciwnikiem. Jej długie wymiany podań nie kończyły się jednak groźnymi strzałami. Drużyna ze Stamford Bridge prezentowała się gorzej niż w derbach z Tottenhamem Hotspur. Odcięty od podań był na przykład Willian, który w meczu z Kogutami strzelił dwa gole. Frank Lampard wcześnie podniósł się z siedziska, żeby przyjrzeć się z bliska, dlaczego ofensywa Chelsea jest niegroźna dla Southampton.

Podopieczni Lamparda zaatakowali odważniej w drugiej połowie. Odczuł to na przykład Jan Bednarek, który oberwał w twarz piłką po kopnięciu N'Golo Kante. Na szczęście Polak nie doznał poważnego urazu i mógł kontynuować odpieranie ataków rywali. Bednarek grał nienagannie.

Cała defensywa Świętych była skuteczna. Goście wprowadzali na boisku nerwową atmosferę i w ten sposób utrudniali uczestnikom Ligi Mistrzów złapanie rytmu. Na dodatek w 73. minucie Southampton strzeliło gola na 2:0. Nathan Redmond doskoczył do piłki w środku pola karnego, wyprzedził Kepę Arrizabalagę i delikatnie dziobnął ją do siatki.