Puchar Anglii: awans Hull City rzutem na taśmę. Pół godziny Kamila Grosickiego

Z pierwszych sześciu meczów trzeciej rundy Pucharu Anglii, w czterech zapadło rozstrzygnięcie. Kamil Grosicki i jego Hull City awansowało do kolejnej fazy po wygranej na wyjeździe z Rotherham 3:2.

Krzysztof Sędzicki
Starcie Hull City - Rotherham United Getty Images / George Wood / Starcie Hull City - Rotherham United
Mecz ten miał dość dramatyczny przebieg, bo najpierw goście objęli prowadzenie po golu Toma Eavesa w 16' minucie, ale cztery minuty później Michael Smith wyrównał. Po kolejnych czterech minutach trzecioligowiec grał w osłabieniu, bo czerwoną kartkę ujrzał Adam Thompson. Gospodarze zdołali jednak wyjść na prowadzenie przed przerwą, bo gola na 2:1 zdobył w 43. mnucie Kyle Vassell.

Na ostatnie pół godziny w ekipie Hull pojawił się Kamil Grosicki, a w 66. minucie do remisu doprowadził Tom Eaves. Napastnik Tygrysów dał też swojej ekipie awans golem w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Swoje mecze wygrały także ekipy Birmingham, Burnley i Millwall. Ekstraklasowe Newcastle tylko zremisowało 1:1 z Rochdale. Taki sam wynik padł w meczu Bristol City ze Shrewsbury. Oba te mecze zostaną powtórzone.

Birmingham City - Blackburn Rovers 1:1 (1:0)
1:0 - Crowley 4'
1:1 - Armstrong 61' - z karnego

Czerwona kartka: Sunjić (Birmingham) 60'

Bristol City - Shrewsbury Town 1:1 (1:0)
1:0 - Diedhiou 30'
1:1 - Goss 48'

Burnley FC - Peterborough United 4:2 (3:1)

3:0 - Bradshaw 82'

Rochdale AFC - Newcastle United 1:1 (0:1)

Czerwona kartka: Thompson (Rotherham) 24'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)