Sparingi. Stomil Olsztyn otworzył okres przygotowań dwoma zwycięstwami

Stomil Olsztyn pokazał na boisku swoją wyższość nad trzecioligowcami. Zwyciężył 3:1 ze Zniczem Biała Piska oraz 2:1 z Kaczkanem Huraganem Morąg.

Artur Siemaszko (z lewej) i Martin Miković (z prawej) Newspix / Kacper Kirklewski / Na zdjęciu: Artur Siemaszko (z lewej) i Martin Miković (z prawej)
W pierwszej konfrontacji ze Zniczem brylował pod względem skuteczności testowany Jonatan Straus. Obrońca strzelił dwa gole, które było odpowiedzią na trafienie trzecioligowca. Wynik na 3:1 ustalił Jakub Tecław efektownym uderzeniem z dystansu. Napastnicy Szymon Sobczak, Artur Siemaszko czy grający po przerwie Oktawian Skrzecz tym razem ustąpili pola Strausowi, który akurat w ofensywie dobrze zaprezentował się trenerowi Piotrowi Zajączkowskiemu.

Boczny obrońca strzelił gola również w drugim, wygranym 2:1 sparingu Stomilu Olsztyn z Kaczkanem Huraganem Morąg. Tym razem był to Wojciech Dziemidowicz, a ostatnie słowo w sprawie wyniku należało w 88. minucie do Ołeha Tarasenki.

W poniedziałek piłkarze Stomilu wyjadą na zgrupowanie do Cetniewa i będą w nadmorskiej miejscowości do 18 stycznia. W okresie przygotowań pierwszoligowiec ma rozegrać 12 sparingów. Jeszcze nie pochwalił się oficjalnie żadnym wzmocnieniem, ale sztab szkoleniowy przyglądał się w tym tygodniu między innymi trzem Łotyszom.