Serie A. "Zieliński jeden z najlepszych, Milik z problemami". Zobacz noty Polaków w meczu Lazio - Napoli

Pomimo porażki Napoli z Lazio Rzym (0:1) w Serie A, Piotr Zieliński został wysoko oceniony przez włoskie media. Arkadiusz Milik tym razem niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Piotr Bobakowski
Piotr Zieliński Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
W sobotnim meczu 19. kolejki Serie A Lazio Rzym zwyciężyło SSC Napoli (1:0, więcej TUTAJ). Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył w 82. minucie Ciro Immobile. Bramka obciąża konto golkipera gości, Davida Ospiny, który popełnił fatalny błąd (więcej TUTAJ).

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik na Stadio Olimpico w Rzymie rozegrali 90 minut. Pierwszy z kadrowiczów Jerzego Brzęczka zebrał pochwały za swój występ, drugi z nich został oceniony przeciętnie.

"W każdym elemencie był to pozytywny występ. Imponował poświęceniem będąc pod presją i w konstruowaniu akcji. W drugiej połowie znakomicie współpracował z Lorenzo Insigne. Był bliski celu po strzale w słupek" - czytamy w serwisie tuttonapoli.net, który przyznał Zielińskiemu notę 6,5 (w skali 1-10, gdzie "dziesiątka" to klasa światowa).

Zdaniem dziennikarzy tuttonapoli.net, Milik zasłużył na ocenę 6. "Trudno ocenić go negatywnie, biorąc po uwagę to, że nie otrzymywał piłek od partnerów" - napisano w argumentacji.

Portal fantamagazine.com ocenił Zielińskiego na "szóstkę", a Milika na 5,5. "Szukał miejsca na boisku. W drugiej połowie słupek przeszkodził mu w zdobyciu bramki" - podsumowano występ "Ziela". O Miliku napisano jedynie, że "miał problemy".

Analityczny whoscored.com przyznał Zielińskiemu jedną z najwyższych not w ekipie Napoli (7,19). Wyższą ocenę (7,65) otrzymał tylko obrońca Elseid Hysaj. Milik z kolei dostał 6,54.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)