Serie A: kłopoty lidera. Atalanta urwała punkt Interowi Mediolan

Inter Mediolan długo prowadził, a na koniec cieszył się z remisu 1:1 w derbach Lombardii z Atalantą BC. Liderem Serie A na półmetku sezonu będzie Juventus FC, jeżeli w niedzielę pokona AS Romę.

Lautaro Martinez (z lewej) PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Lautaro Martinez (z lewej)
Inter zdobył gola na 1:0 w 4. minucie. Lautaro Martinez przyczaił się na linii obrońców z Bergamo, uniknął spalonego i wybiegł sam na sam z Pierluigim Gollinim. Argentyńczyk wykorzystał błąd środkowego obrońcy i płaskim strzałem pokonał bramkarza Atalanty.

Asystę przy golu zaliczył Romelu Lukaku, co już tylko potwierdza, że Inter stworzył znakomity duet napastników. Belg oraz Lautaro Martinez strzelili 24 gole w Serie A, a przy trzech wykonali ostatnie podanie. W sumie uczestniczyli bezpośrednio przy 27 z 40 bramek Interu, a obaj trafiali do siatki również w Lidze Mistrzów.

Rozpoczęła się konfrontacja najbardziej bramkostrzelnej ofensywy ligi z Bergamo z najszczelniejszą obroną z Mediolanu. Atalanta potrzebowała gola, żeby mieć ich najwięcej po 19 kolejkach otwierających sezon w Serie A od 60 lat. Nie kreowała jednak sytuacji podbramkowych z łatwością, ponieważ lider bronił twardo.

Atalanta wyrównała na 1:1 w 75. minucie. Bramka była dość przypadkowa jak na standardy klubu z Bergamo. Piłka odbijała się bez ładu po polu karnym Interu aż strzał oddał Robin Gosens przyczajony za plecami Antonio Candrevy. W ten sposób podopieczni Gian Piero Gasperiniego nie dali się pokonać w czwartych z rzędu derbach Lombardii z Interem. Powinni nawet zwyciężyć w Mediolanie, ale w 88. minucie Luis Muriel nie pokonał strzałem z rzutu karnego Samira Handanovicia.

Inter Mediolan - Atalanta BC 1:1 (1:0)
1:0 - Lautaro Martinez 4'
1:1 - Robin Gosens 75'

W 88. minucie Luis Muriel (Atalanta) nie wykorzystał rzutu karnego. Samir Handanović obronił.

Inter: Samir Handanović - Diego Godin, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni - Antonio Candreva, Roberto Gagliardini, Marcelo Brozović, Stefano Sensi (72' Borja Valero), Cristiano Biraghi - Romelu Lukaku, Lautaro Martinez (80' Matteo Politano)

Atalanta: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Jose Luis Palomino, Berat Djimsiti - Hans Hateboer, Marten De Roon, Mario Pasalić (70' Luis Muriel), Robin Gosens (90' Timothy Castagne) - Alejandro Gomez, Duvan Zapata (53' Rusłan Malinowski), Josip Ilicić

Żółte kartki: Sensi, Godin (Inter) oraz Hateboer, De Roon, Palomino, Malinowski (Atalanta)

Sędzia: Gianluca Rocchi