Serie A. "Opętany przez diabła". Włosi wychwalają Karola Linetty'ego po meczu Sampdoria - Brescia. Co za oceny!

Włoskie media zgodnie uznają, że bohaterem meczu Sampdorii Genua z Brescią Calcio był Karol Linetty. "Monumentalny", "lider", "opętany przez diabła" - czytamy na temat reprezentanta Polski.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Karol Linetty Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Karol Linetty
Mecz 19. kolejki Serie A lepiej rozpoczęła Brescia Calcio, która szybko wyszła na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą, zawodnik gospodarzy, Karol Linetty zdobył gola i dołożył asystę przy trafieniu Jakuba Jankto. Ostatecznie Polak poprowadził Sampdorię Genua do zwycięstwa 5:2 (więcej o meczu TUTAJ).

"Siła napędowa Sampdorii, od początku do końca. Oświetlił grę drużyny. Opętany przez diabła, nie do zdobycia, bohater meczu" - wychwala Polaka "TUTTOmercatoWEB". Linetty otrzymał w skali od 1 do 10 notę "8" - najwyższą w zespole.

Tak samo Polaka ocenił serwis "SampNews24". "Monumentalny" - czytamy już w tytule newsa z notami. "Wyraźnie najlepszy na boisku, zarówno, gdy zespół był przy piłce, jak i musiał się bronić. Osobowość, uwaga, zabawa przez cały mecz" - napisano na temat reprezentanta Polski.

"Dzięki Bogu za Polaka, prawdziwą siłę napędową Sampdorii. To był wystawny mecz w jego wykonaniu. Odebrał wiele piłek i zaprezentował doskonałą jakość. Lider tego zespołu" - komplementuje Linetty'ego "calciomercato.com". Polak otrzymał notę "7,5", również najwyższą w zespole.

Do 85. minuty w zwycięskim zespole grał również Bartosz Bereszyński, któremu wszystkie wspomniane serwisy przyznały "6". "Nie przepuszczał rywala po swojej stronie" - napisał "TUTTOmercatoWEB". "Dobrze krył. Pozwolił łapać oddech grającemu z przodu Linetty'emu" - dodano na "calciomercato.com".

-> Zobacz gola i asystę Karola Linetty'ego

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Karol Linetty zasłużył na miejsce w podstawowej jedenastce reprezentacji Polski?