Ligue 1. Ofiarna interwencja Kamila Glika nie pomogła. Zobacz gola Neymara (wideo)

Kapitalnie dla PSG rozpoczął się hit ligi francuskiej z AS Monaco. Już w trzeciej minucie gościom urwał się Neymar, którego nie zdążył przyblokować Kamil Glik. Zobacz trafienie Brazylijczyka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Kamil Glik stara się zatrzymać Neymara w meczu PSG - AS Monaco w Ligue 1 Materiały prasowe / Dugout / Kamil Glik stara się zatrzymać Neymara w meczu PSG - AS Monaco w Ligue 1
Mecz z Paris Saint-Germain nie mógł się gorzej zacząć dla AS Monaco. Paryżanie już w 3. minucie otworzyli wynik meczu. Marco Verratti zauważył wychodzącego na czystą pozycję Neymara i skutecznie dograł w pole karne.

Brazylijczyk przyjął sobie piłkę i zdążył oddać strzał przed ofiarnie interweniującym Kamilem Glikiem. Były napastnik Barcelony uderzył obok bramkarza. Trzeba jednak przyznać, że to nie reprezentant Polski zawinił przy całej sytuacji. Neymara zgubił bowiem prawy obrońca - Benjamin Henrichs.

Gol Neymara w meczu PSG - AS Monaco:

Ostatecznie mecz zakończył się dość niespodziewanym remisem 3:3. Glik zagrał przez całe spotkanie i raz był bliski trafienia do siatki. W pierwszej połowie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił jednak w słupek (więcej o spotkaniu TUTAJ).

Mimo remisu, PSG utrzymuje się na pozycji pewnego lidera Ligue 1 i ma 8 punktów przewagi nad Marsylią. AS Monaco jest na ósmej pozycji.

-> Puchar Ligi Francuskiej. To byłby gol 2020 roku! Zobacz niesamowity strzał Kyliana Mbappe (wideo)

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Kamil Glik powinien zmienić klub po sezonie?