Puchar Grecji. Wejście smoka Karola Świderskiego. 11. gol Polaka w tym sezonie

Karol Świderski rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Tym razem polski napastnik potrzebował zaledwie dwie minuty, by strzelić bramkę dla PAOK-u Saloniki.

Robert Czykiel
Karol Świderski Getty Images / Nicolas Economou/NurPhoto / Na zdjęciu: Karol Świderski
PAOK Saloniki w środę rozegrał rewanżowy mecz 1/8 finału Pucharu Grecji, który miał być tylko formalnością. W pierwszym spotkaniu mistrz Grecji pokonał OFI Kreta 3:0, a w rewanżu kibice zobaczyli jeszcze więcej bramek.

Karol Świderski gwiazdą w Salonikach. "Zdjęcie, autograf, tak wygląda spacer" >>

Po pierwszej połowie PAOK prowadził 2:1, ale dziesięć minut po zmianie stron podwyższył prowadzenie. Na ławce rezerwowych spotkanie zaczął Karol Świderski. Polak wszedł na boisko dopiero w 78. minucie, ale i tak zdążył pokonać bramkarza.

22-latek zrobił to błyskawicznie, bo już po dwóch minutach cieszył się z gola. Świderski z okolicy piątego metra wykończył podanie od partnera. Jego zespół ostatecznie wygrał 3:1.

Karol Świderski pochwalił się swoim synem >>

Napastnik PAOK-u rozgrywa najlepszy sezon w karierze. W greckiej ekstraklasie strzelił dziewięć bramek, a jego dorobek uzupełnia dzisiejsze trafienie w Pucharze Grecji i jeden gol w eliminacjach Ligi Europy.

Czy Świderski powinien być powoływany do reprezentacji Polski?