Puchar Włoch. AC Milan - SPAL. Dla jednych najlepszy, dla innych przeciętny. Oceny Krzysztofa Piątka

Włoskie media nie są zgodne w sprawie występu Krzysztofa Piątka w meczu ze SPAL (3:0). Dlatego jego oceny wahają się między 6 a 7,5.

Robert Czykiel
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek w weekend przesiedział cały mecz ligowy na ławce, a w środę znalazł się w pierwszym składzie Milanu w Pucharze Włoch. Polak znacznie przyczynił się do zwycięstwa 3:0 nad SPAL. "Il Pistolero" najpierw strzelił gola, a potem dołożył do tego asystę.

Nie zapomniał, jak to się robi. Zobacz gola Krzysztofa Piątka w Pucharze Włoch >>

Jak występ naszego rodaka oceniły włoskie media? Pomeczowe noty są bardzo różne. Najniższa to 6, którą przyznał portal calcionews24.com. Kibicowskie strony milanlive.it oraz pianetamilan.it oceniły Piątka o pół punktu wyżej. To efekt słabszej gry po przerwie.

"W drugiej połowie zmarnował dwie szanse. Najpierw był niedokładny, a potem zbyt wolny" - wyjaśnia milanlive.it.

Nie wszyscy jednak byli tak surowi dla reprezentanta Polski. Portale calciomercato.com, calciomercato.it oraz tuttomercatoweb.com oceniły napastnika Milanu na 7.

"Po przyjściu Ibrahimovicia i spędzeniu 90 minut na ławce w meczu z Cagliari "Il Pistolero" wrócił do poziomu z poprzedniego sezonu. Przynajmniej na jeden wieczór. Strzelił gola, miał asystę przy golu Castillejo i podjął wiele dobrych decyzji" - pisze calciomercato.com.

Najlepszą notę Piątkowi przyznała strona ilmilanista.it. Tam wybrano go piłkarzem meczu i oceniono na 7,5.

"Napastnik w końcu strzelił gola z akcji. To on otworzył wynik w pierwszej połowie po asyście Castillejo, a potem oddał przysługę Hiszpanowi" - czytamy w portalu poświęconym Milanowi.

Statystyki i ocena Piątka w portalu sofascore.com.
Transfery. Sevilla chce Krzysztofa Piątka, ale polski napastnik jest za drogi >> W niedzielę "Rossoneri" rozegrają mecz ligowy z Udinese Calcio. Wtedy przekonamy się, czy dobry występ w Pucharze Włoch pozwoli Piątkowi wrócić do pierwszego składu.
Czy Piątek powinien wrócić do pierwszego składu Milanu?