Puchar Włoch. Juventus - Udinese: Łukasz Teodorczyk nie wykorzystał szansy. "Ktoś go widział?"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Filippo Alfero - Juventus FC / Na zdjęciu od lewej: Łukasz Teodorczyk i Daniele Rugani

Łukasz Teodorczyk jest łączony z odejściem z Udinese Calcio, ale trener wystawił go w podstawowej jedenastce na mecz Pucharu Włoch z Juventusem. Polak był praktycznie niewidoczny i na drugą połowę już nie wyszedł. Zobacz jak oceniły go media.

Drugi raz w tym sezonie w podstawowym składzie Udinese Calcio pojawił się Łukasz Teodorczyk. Polski napastnik znów szansę otrzymał w meczu Pucharu Włoch, a trener wystawił go na szpicy w starciu z Juventusem. Mistrzowie kraju całkowicie dominowali, praktycznie nie dopuszczali rywala do własnej bramki i wygrali 4:0 (więcej o meczu TUTAJ).

Teodorczyk zagrał tylko 45 minut - na drugą połowę, przy stanie 2:0, wyszedł już Kevin Lasagna. Polski napastnik został też surowo oceniony we włoskich mediach. "Prawie bezużyteczny dla Udinese. Zawsze ciężko gra się przeciwko Juventusowi, ale on niewiele zrobił, by zagrozić rywalowi" - napisała włoska odsłona Eurosportu. W skali 1-10 Teodorczyk otrzymał "4".

"Cytując tytuł słynnego programu telewizyjnego - ktoś go widział?" - pyta serwis "Goal" nawiązując do włoskiego programu "Chi l'ha visto?" (odpowiednik polskiego "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie"). Obok krótkiego podsumowania Polak dostał notę "4,5".

"Trener Luca Gotti dał mu szansę od pierwszej minuty, ale były zawodnik Anderlechtu nie wykorzystał jej. Dostawał mało podań od rywali, chyba w ogóle nie kopnął w kierunku bramki Buffona" - czytamy na "TuttoUdine" przy ocenie "4,5".

Teodorczyk jest łączony z odejściem z Udinese. Polakiem podobno interesują się włoskie i tureckie kluby, a ostatnio także Anderlecht (więcej TUTAJ).

Czy Teodorczyk powinien opuścić ligę włoską?