Euro 2020. UEFA przypomniała doskonałą interwencję Łukasza Fabiańskiego

UEFA już powoli podgrzewa atmosferę przed Euro 2020 i pokazała najlepsze interwencje bramkarzy z poprzednich mistrzostw Europy. Na 3-minutowym filmie znalazło się miejsce dla Łukasza Fabiańskiego.

Bartosz Zimkowski
screen z meczu Polska - Niemcy Twitter / UEFA / Na zdjęciu: screen z meczu Polska - Niemcy

Bramkarz reprezentacji Polski został doceniony za paradę w grupowym meczu z Niemcami. Łukasz Fabiański świetnie obronił silny strzał Toniego Kroosa (film poniżej, od 2:38).

Przypomnijmy, że to był bardzo ważny mecz dla Polaków w kontekście wyjścia z grupy. Pierwsze spotkanie wygraliśmy z Irlandią Północną 1:0, a wówczas kontuzji doznał Wojciech Szczęsny. W bramce zastąpił go Fabiański i rozegrał doskonały mecz przeciwko Niemcom. Pojedynek zakończył się remisem 0:0.

Polska zakończyła swój udział w ćwierćfinale, gdy po serii rzutów karnych okazała się gorsza od reprezentacji Portugalii.

W tym sezonie Fabiański ma problemy zdrowotne. Pauzował trzy miesiące z powodu kontuzji i wrócił dopiero pod koniec grudnia. Niestety uraz odnowił mu się i ponownie czeka go kilkutygodniowa przerwa.

Na Euro 2020 zagramy z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyna, która wygra baraże (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia). Pierwsze spotkanie rozegramy 15 czerwca właśnie ze zwycięzcą baraży.