PKO Ekstraklasa. Sparing. Remis Cracovii z Partizanem Belgrad. Loshaj i Thiago już po debiucie

W pierwszym sparingu w czasie zgrupowania w Turcji Cracovia zremisowała z Partizanem Belgrad (1:1). W starciu z wiceliderem serbskiej ekstraklasy w barwach Pasów zadebiutowali Thiago i Florian Loshaj.

Maciej Kmita
piłkarze Cracovii WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
Krakowianie przebywają w Belek od soboty, a Michał Probierz zabrał do Turcji 27 zawodników. W pierwszym teście skorzystał z 23 swoich podopiecznych - na boisku zabrakło tylko bramkarza Adama Wilka, obrońcy Mateusza Pieńczaka, pomocnika Bojana Cecaricia i napastnika Rubio. Nowo pozyskani Florian Loshaj i Thiago zagrali od pierwszego gwizdka - znaleźli się w składzie zbliżonym do tego, który był podstawowym w rundzie jesiennej.

Partizan wyszedł na prowadzenie w 61. minucie. Podopieczni Savo Milosevicia kilkoma podania rozmontowali defensywę Pasów, dzięki czemu w pozycji strzeleckiej w polu karnym znalazł się Zoran Tosić i pokonał Lukasa Hrossę płaskim strzałem z 10 metrów.

Cracovia wyrównała tuż przed końcowym gwizdkiem. W 87. minucie Tomas Vestenicky zamienił na bramkę rzut karny podyktowany za faul na Pellem van Amersfoorcie.

Sparing z Partizanem był drugim Pasów przed rundą wiosenną. Jeszcze w Polsce Cracovia uległa I-ligowemu Podbeskidziu Bielsko-Biała (2:3). Kolejnym rywalem krakowian będzie 16. zespół rosyjskiej ekstraklasy - PFK Soczi.

Cracovia - Partizan Belgrad 1:1 (0:0)
0:1 - Tosić 61'
1:1 - Vestenicky (k.)87'

Skład Cracovii:

I połowa: Michal Peskovic - Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Diego Ferraresso - Sergiu Hanca, Janusz Gol, Thiago Florian Loshaj, Michał Rakoczy (34' Filip Piszczek) - Rafael Lopes.

II połowa: Lukas Hrosso - Sebastian Strózik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak, Kamil Pestka - Mateusz Wdowiak, Milan Dimun, Pelle van Amersfoort, Sylwester Lusiusz, Daniel Pik - Tomaas Vestenicky.

Czy Cracovia będzie wiosną mocniejsza, niż była jesienią?