Sparing. Drugie tureckie zwycięstwo Lechii. Pokonany zespół z Bułgarii pomimo trzech nieuznanych goli

W trzecim sparingu na zgrupowaniu w Turcji, Lechia Gdańsk pokonała Beroe Starą Zagorę 1:0. Jedynego prawidłowego gola strzelił w pierwszej połowie Flavio Paixao. Aż trzy razy ze względu na spalone nie uznano bramek gdańszczan.

Michał Gałęzewski
Flavio Paixao WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Flavio Paixao
Jak dotąd piłkarze Lechii Gdańsk grali dwa sparingi w Turcji. W pierwszym zespół PKO Ekstraklasy pokonał niemiecki Greuther Furth 3:0, a następnie przegrał 0:1 z Rubinem Kazań. W piątek przyszedł czas na rywalizację z klubem ze Starej Zagory - Beroe. Siódmy zespół bułgarskiej Efbet Ligi obiecująco rozpoczął mecz. Już w 5. minucie piłkarze z Bułgarii mieli dwie dobre okazje do strzelenia gola, jednak bardzo dobrze pomiędzy słupkami spisywał się Zlatan Alomerović, który dwukrotnie świetnie interweniował. Po chwili piłkę do bramki rywala skierował Lukas Haraslin. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego. Lechia Gdańsk przejęła inicjatywę, choć oba zespoły miały swoje szanse.

Pogoń wygrała ze Sturmem Graz. Zobacz więcej!

W końcu gdańszczanie, dla których po raz pierwszy po urazie wystąpił Michał Nalepa, wyszli na prowadzenie. Po zespołowej akcji, wynik otworzył Flavio Paixao, który już trzeci raz trafił do bramki podczas sparingów Lechii.

W drugiej połowie więcej do powiedzenia mieli piłkarze Beroe, jednak zawodnicy Dimitara Dimitrowa nie potrafili pokonać Zlatana Alomerovicia. W ciągu ostatnich dziesięciu minut, dwa razy arbiter nie uznał gola dla biało-zielonych - za każdym razem na spalonym był Maciej Gajos.

Kontuzja Michała Skórasia. Zobacz więcej!

Lechia Gdańsk - Beroe Stara Zagora 1:0 (1:0)
1:0 - Flavio Paixao 32'

Skład Lechii Gdańsk: Zlatan Alomerović - Karol Fila (60' Paweł Żuk), Mario Maloca (60' Rafał Kobryń), Michał Nalepa (46' Kristers Tobers), Filip Mladenović (60' Conrado Buchanelli Holz) - Daniel Łukasik (60' Filip Dymerski), Tomasz Makowski (60' Jakub Kałuziński), Patryk Lipski (60' Maciej Gajos) - Lukas Haraslin (60' Egy Maulana Vikri), Flavio Paixao (60' Sebastian Rugowski), Żarko Udovicić (60' Jaroslav Mihalik).

Czy Lechia na wiosnę będzie lepsza niż jesienią?