Sparingi. Po osiem goli w meczach Radomiaka i Skry Częstochowa

W styczniu nie było sparingu pierwszoligowca albo drugoligowca z ośmioma golami, a w pierwszym dniu lutego były dwa. Radomiak zwyciężył 5:3 z Koroną Kielce, a Skra Częstochowa zremisowała 4:4 z rezerwami Górnika Zabrze.

piłkarze Radomiaka Radom Getty Images / Aleksandra Krzeminska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
Radomiak odwiedził Kielce. Pierwszoligowiec poważnie przeegzaminował obronę Korony, która w przyszłym tygodniu wznowi walkę o punkty w PKO Ekstraklasie. Drużyna z elity straciła sześć goli w pięciu wcześniejszych sparingach, a w sobotę przegrała 3:5. Najskuteczniejszy był Damian Nowak, który potrzebował zaledwie 16 minut na trzy strzały do bramki Pawła Sokoła. Po jednym golu dla Radomiaka dołożyli Dawid Abramowicz i Merveille Fundambu.

Skra Częstochowa strzeliła cztery gole rezerwom Górnika Zabrze, z czego trzy Dawid Wolny, mimo to nie zwyciężyła. Trzecioligowcy byli równie skuteczni i zremisowali 4:4. Piłkarze w Bytomiu dorównali zawodnikom, którzy zmierzyli się w Kielcach, choć mieli ułatwione zadanie, ponieważ rywalizowali w tercjach po 45 minut.

Dwa sparingi rozegrali między sobą pierwszoligowcy i zwyciężali w nich gospodarze. Odra Opole wygrała z Miedzią Legnica 2:0 dzięki strzałom Arkadiusza Piecha i Patryka Janasiaka. Odra pod wodzą Dietmara Brehmera na razie tylko triumfuje w sparingach, a sam szkoleniowiec przyglądał się testowanemu Witalijowi Fedotowowi. Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało 1:0 GKS Tychy dzięki trafieniu pozyskanego zimą Mateusza Marca. Bramkostrzelny pomocnik strzelił gola w trzech z czterech dotychczasowych gier Górali.

GKS 1962 Jastrzębie wygrał z SFC Opawa 1:0. Podobnie jak w niedawnym meczu czeskiego zespołu z GKS-em Tychy rozstrzygająca bramka padła w ostatnim kwadransie. Zdobył ją Daniel Szczepan. Także w drugiej połowie Chrobry Głogów zapewnił sobie zwycięstwo 2:0 z GKS-em Katowice, a Stal Mielec 3:2 z Resovią.

Legionovia Legionowo - Unia Skierniewice 4:1

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak strzeli najwięcej goli w rundzie wiosennej Fortuna I ligi?