Bundesliga. Rafał Gikiewicz nie miał żadnych szans. Zobacz bramkę Haalanda (wideo)

Erling Haaland podbija niemiecką Bundesligę. Norweski napastnik w kolejnym swoim występie w lidze strzelił kolejne bramki. Tym razem 19-latek pokonał Rafała Gikiewicza.

Piotr Bobakowski
Erling Haaland vs Union Berlin Twitter / twitter.com/CANALPLUS_SPORT / Erling Haaland vs Union Berlin
W sobotę w meczu 20. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund zwyciężyła na własnym boisku 1.FC Union Berlin (5:0). Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Erling Haaland, który wyrasta na gwiazdę rozgrywek.

19-letni napastnik BVB w 18. minucie pojedynku pokonał strzałem z bliska Rafała Gikiewicza, podwyższając prowadzenie zespołu z Dortmundu (gol na 2:0). Polski bramkarz w tej akcji nie miał żadnych szans na skuteczną obronę. W 76. minucie Haaland ustalił wynik meczu na 5:0.

Dla nastolatka spotkanie z Unionem było trzecim występem w lidze niemieckiej. Norweg ma na koncie już siedem goli - wcześniej popisał się hat-trickiem przeciwko Augsburgowi (więcej TUTAJ) i zanotował "dublet" z FC Koeln (więcej TUTAJ).

"Kolejny występ i kolejny gol! Erling Haaland podbija Bundesligę!" - skomentowano na twitterowym koncie Canal+ Sport, gdzie zamieszczono wideo z bramką zdobytą przez reprezentanta Norwegii.

Zobacz trafienie 19-latka na 2:0 w meczu BVB - Union Berlin.