Serie A: AC Milan bez Zlatana Ibrahimovicia i zwycięstwa. Rossoneri zatrzymani przez 10 graczy beniaminka

AC Milan już bez sprzedanego Krzysztofa Piątka oraz chorego Zlatana Ibrahimovicia zagrał przeciętnie w meczu z Hellasem Werona. Pojedynek zakończył się remisem 1:1. Paweł Dawidowicz był w nim zmiennikiem.

piłkarze AC Milan Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
Hellas Werona to po pierwsze drużyna znana z defensywnego usposobienia, a po drugie z bazowania na kolektywie. Beniaminek zamknął drzwi do własnej bramki, ale nie ograniczał się do bronienia. W 13. minucie podopieczni Ivana Juricia wyszli na prowadzenie 1:0. Davide Faraoni uciekł Theo Hernandezowi i strzelił z bliska do bramki Gianluigiego Donnarummy po wrzutce Mattii Zaccagnego.

Po odejściu Krzysztofa Piątka do Herthy i w obliczu problemów ze zdrowiem Zlatana Ibrahimovicia w ataku Milanu wystąpili Ante Rebić oraz Rafael Leao. Pojedyncze zrywy nieobliczalnych zawodników nie robiły wrażenia na obrońcach Hellasu. Częstotliwość ciekawych ataków gospodarzy w tym meczu była niska.

W przejściowym pokonaniu trudności pomógł Milanowi stały fragment gry. Hakan Calhanoglu strzelił na 1:1 z rzutu wolnego, a w zaskoczeniu Marco Silvestrego pomógł rykoszet od pleców stojącego w murze Valerio Verre. Turek ma swoje pięć minut w Mediolanie. We wtorek był bohaterem ćwierćfinału Pucharu Włoch z Torino FC, a w niedzielę nie próżnował w starciu z Hellasem.

Hellas rozpoczął drugą połowę z podobnym wigorem oraz odwagą jak pierwszą, ale tym razem nie potrafił wykorzystać żadnej ze swoich trzech sytuacji podbramkowych, co dawało szansę na zwycięstwo Milanistom. Tym bardziej, że od 68. minuty goście z Werony grali w dziesięciu. Sofyan Amrabat dostał czerwoną kartkę za brutalny faul na Samuelu Castillejo.

Od tego momentu przewagę w posiadaniu piłki mieli podopieczni Stefano Piolego, ale w tym meczu mieli podobnie mało szczęścia jak jakości w grze, dlatego stanęło na remisie 1:1.

W doliczonym czasie wszedł na boisko Paweł Dawidowicz podobnie jak debiutant Daniel Maldini w Milanie. Mariusz Stępiński nie grał.

AC Milan - Hellas Werona 1:1 (1:1)
0:1 - Davide Faraoni 13'
1:1 - Hakan Calhanoglu 29'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria (78' Alexis Saelemaekers), Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez - Samuel Castillejo (90' Daniel Maldini), Hakan Calhanoglu, Franck Kessie, Giacomo Bonaventura (64' Lucas Paqueta) - Ante Rebić, Rafael Leao

Hellas: Marco Silvestri - Amir Rrahmani, Marash Kumbulla, Koray Guenter - Davide Faraoni, Sofyan Amrabat, Miguel Veloso, Darko Lazović - Mattia Zaccagni (90' Paweł Dawidowicz), Matteo Pessina - Valerio Verre (70' Fabio Borini)

Żółte kartki: Hernandez (Milan) oraz Rrahmani, Pessina, Borini, Silvestri (Hellas)

Czerwona kartka: Sofyan Amrabat (Hellas) /68' - za faul/

Sędzia: Daniele Chiffi