Ligue 1. AS Monaco wyszarpało zwycięstwo z Amiens. Kamil Glik na ławce

AS Monaco dopiero w ostatnich minutach zapewniło sobie zwycięstwo nad Amiens. Monakijczycy wygrali 2:1, Kamil Glik cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Maciej Siemiątkowski
starcie Amiens - AS Monaco Newspix / Pierre Costabadie/Icon Sport / Na zdjęciu: starcie Amiens - AS Monaco
Monakijczycy wiedzą, jak zadbać o dramaturgię swoich spotkań. Do 85. minuty przegrywali z przedostatnim w tabeli Amiens i niewiele wskazywało na to, by piłkarze Roberta Moreno mieli wywalczyć jakiekolwiek punkty.

Gospodarze oddali tylko jeden celny strzał. W dziewiątej minucie Juan Ferney Otero zabawił się z obrońcą przed polem karnym i dograł na prawą stronę do Sehrou Guirassy'ego, który precyzyjnie uderzył z ok. 14 metrów na 1:0.

Monakijczycy kolejny raz w tym sezonie męczyli się na boisku. Do 85. minuty, kiedy nadzieję dał Wissam Ben Yedder. Francuz przejął dalekie podanie w polu karnym i wyrównał wynik po strzale z powietrza.

Goście oszaleli z radości w doliczonym czasie gry. Dopiero co wprowadzony na boisko Cesc Fabregas dośrodkował z rzutu rożnego, a głową uderzył drugi ze zmienników, Islam Slimani. Piłka wpadła do siatki, a Monaco wyszło na prowadzenie na sekundy przed ostatnim gwizdkiem.

Poczynania kolegów z ławki obserwował Kamil Glik. Moreno dał odpocząć swojemu kapitanowi.

To drugi z rzędu wygrany mecz Monaco w Ligue 1. We wtorek zespół Glika pokonał Angers.