Sparingi. Stal Mielec pokonała w Turcji Widzew Łódź

To był polski mecz w Alanyi. Pierwszoligowa Stal Mielec wygrała z liderem II ligi Widzewem Łódź 3:1 w meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji. Dwa gole padły z rzutów karnych.

Krzysztof Sędzicki
piłkarze Stali Mielec Newspix / KAROL SŁOMKA / 400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Stali Mielec
Mielczanie przebywają w Turcji od 8 lutego. Z kolei w poniedziałek zameldowali się tam widzewiacy. Trener łódzkiej ekipy Marcin Kaczmarek na zgrupowanie nie mógł zabrać Przemysława Kity oraz Krystiana Nowaka, którzy doznali kontuzji w poprzednim meczu kontrolnym z KKS-em Kalisz i do gry gotowi będą dopiero za pół roku (więcej na ten temat TUTAJ). Na boisko wybiegł jednak najsilniejszy możliwy skład  - z Henrikiem Ojamą i Marcinem Robakiem na czele.

Od pierwszych minut PGE Stal była raczej w defensywie. W 10. minucie wynik mógł otworzyć Łukasz Kosakiewicz, ale jego strzał został zablokowany. Chwilę później sytuację sam na sam z Rafałem Strączkiem zmarnował Konrad Gutowski. A to zemściło się na początku drugiego kwadransa gry, gdy dośrodkowanie Andreji Prokicia na gola zamienił Bartosz Nowak.

Chwilę później pierwszoligowiec z Mielca mógł prowadzić wyżej, gdyby wykorzystali prezent od Radwańskiego. A łodzianie postanowili skontrować i wyrównali stan meczu. Po podaniu z głębi pola Marcel Pięczek popędził w szesnastkę rywali i trafił do siatki. Jeszcze przed przerwą w polu karnym Widzewa faulowany był Grzegorz Tomasiewicz, a Bartosz Nowak po raz drugi pokonał Wojciecha Pawłowskiego.

W 76. minucie rezerwowy bramkarz czerwono-biało-czerwonych Patryk Wolański przewrócił na linii pola karnego Roberta Dadoka. Arbiter znów wskazał na wapno, a z jedenastu metrów nie pomylił się Maciej Domański i ustalił wynik meczu na 3:1 dla PGE Stali.

To trzecie zwycięstwo wicelidera Fortuna I Ligi w zimowym okresie przygotowawczym. Ekipa trenera Dariusza Marca w Turcji zmierzy się jeszcze z Avangardem Kursk (15 lutego) i Czornomorcem Odessa (21 lutego). Łodzian z kolei czeka jeszcze jeden sprawdzian. W sobotę ich sparingpartnerem będzie ukraiński Inhułec Petrowe.

Stal Mielec - Widzew Łódź 3:1 (2:1)
1:0 - Bartosz Nowak 16'
1:1 - Marcel Pięczek 24'
2:1 - Bartosz Nowak 38' (z karnego)
3:1 - Maciej Domański 77' (z karnego)

Stal: Rafał Strączek - Szymon Stasik (46' Jakub Bartosz), Mateusz Bodzioch (46' Wojciech Lisowski), Mateusz Żyro (65' Adrian Paluchowski), Krystian Getinger - Michał Żyro, Bartosz Nowak, Maciej Urbańczyk (46' Lukas Bielak), Maciej Domański, Andreja Prokić (46' Robert Dadok) - Grzegorz Tomasiewicz (70' Mateusz Mak).

Widzew: Wojciech Pawłowski (46' Patryk Wolański) - Łukasz Kosakiewicz (64' Łukasz Turzyniecki), Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek - Konrad Gutowski, Bartłomiej Poczobut (85' Mateusz Malec), Mateusz Możdżeń, Adam Radwański, Henrik Ojamaa (64' Christopher Mandiangu) - Marcin Robak (46' Rafał Wolsztyński).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Mielec awansuje do PKO Ekstraklasy?