Puchar Włoch. Inter Mediolan - Napoli. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik z przeciętnymi notami

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu Piotra Zielińskiego, choć w pierwszej połowie miał świetną okazję, by strzelić gola. Z kolei Arkadiusz Milik wszedł na zaledwie siedemnaście minut.

Robert Czykiel
Piotr Zieliński Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
SSC Napoli sprawiło niespodziankę w pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch. Podopieczni Gennaro Gattuso na wyjeździe pokonali 1:0 Inter Mediolan, a zwycięskiego gola strzelił Fabian Ruiz. W pierwszym składzie znalazł się tylko Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik dostał niewiele ponad kwadrans.Jak polskich piłkarzy oceniły media? Ich zdaniem "Zielu" nie rozegrał najlepszego meczu. Reprezentant Polski najwyższą notę otrzymał w portalach sofascore.com (6,7) oraz areanapoli.it, gdzie za swój występ dostał notę 6,5.
Najczęściej jednak przy jego nazwisku pojawia się ocena 6. Włosi uważają, że zagrał poprawnie.

"Miał świetną szansę w pierwszej połowie, ale został zahipnotyzowany przez Daniele Padellego. Grał dobrze, często podawał i wykazał się doskonałą kondycją fizyczną" - pisze włoski Eurosport.

"Biegał, walczył, a w pierwszej połowie miał najgroźniejszą sytuację, ale nie pokonał Padellego. W drugiej połowie był cenny w defensywie" - dodaje portal tuttomercatoweb.com.

Na stronie calciomercato.com oceniono go na 5,5, bo autor twierdzi, że zmarnowana okazja w pierwszej połowie mogła się zemścić na Napoli. Zieliński ostatecznie zszedł z boiska w 83. minucie.

A jak wypadł Arkadiusz Milik? Polski napastnik nie miał dużo czasu, by się wykazać, bo dostał tylko siedemnaście minut. Dziennikarze jego krótki epizod ocenili na 6.

"Wszedł i miał kilka kontaktów z piłką. Często przepychał się z rywalami, wykorzystując swoje warunki fizyczne" - czytamy na stronie Eurosportu.

Rewanż odbędzie się dopiero 5 marca. W najbliższy weekend Napoli jedzie do Cagliari na mecz ligowy.

Serie A. Arkadiusz Milik ukarany finansowo, decyzja budzi kontrowersje >>

Serie A: Arkadiusz Milik z golem. Wróciły stare grzechy Napoli. Wicemistrz Włoch przegrał z US Lecce >>

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Napoli awansuje do finału Pucharu Włoch?